Mark Milley: İran’a karşı birçok askeri seçenek geliştirdik

RUSYA, KARADENİZ’İ TAM KONTROL ETMEYİ HEDEFLİYOR

Rusya’nın Karadeniz’deki ana hedefi sorulduğunda Austin, “Rusya, müttefiklerimizin ve ortaklarımızın bu denize kalıcı erişimini engellemek için Karadeniz’in tam kontrolünü ele geçirmeyi hedefliyor” dedi. cevabı verdi.

ABD’li bakan, bölgedeki mevkidaşlarıyla Karadeniz’e erişimin önemi konusunda görüştüğünü ve bölgedeki müttefiklerin bu konuda birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

ÇİN’E YÖNELİK OLAĞANÜSTÜ SAVAŞ

Bir senatörün ABD özel kuvvetlerinin Çin’i caydırmak için nasıl kullanılabileceği sorusuna General Milley, “büyük güç yarışında oldukça geniş bir gri alan var” ve özel kuvvetlerin burada önemli bir unsur olduğunu söyledi.

ABD özel kuvvetlerinin Çin’e karşı bölgedeki ortaklarına verdiği eğitim ve taktik desteğe atıfta bulunan Milley, “Daha geniş konvansiyonel savaşa bakıldığında, konvansiyonel olmayan savaş tüm savaş senaryolarında çok önemli bir rol oynuyor ve aynı zamanda büyük güç savaşında da kilit bir rol oynayacak” dedi. . dedi.

Milley ayrıca, “Özel Kuvvetlerin, savaşın başlamasından önce doğrudan rol alabilecekleri ve büyük bir güçle savaşı caydırmaya yardımcı olabilecekleri bir dizi yeteneği olduğunu” kaydetti. ifadesini kullandı.

Yoruma kapalı.

seo paket