Liderlerden tebrik yağdı – Son Dakika Haberler

Dünya Liderlerden tebrik mesajları geldi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim başarısını tebrik etti ve bir an önce Azerbaycan’ı beklediğini söyledi.
ABD Başkanı Joe Biden: Erdoğan’ı yeniden seçilmesinden dolayı tebrik ediyorum. NATO Müttefikleri olarak, ikili ortak sorunlar ve küresel sorunlar üzerinde birlikte çalışmaya devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
İngiltere Başbakanı Rishi Altar: Tebrikler Erdoğan. Ülkelerimiz arasındaki güçlü işbirliğinin devam etmesini dört gözle bekliyorum.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: Yeniden seçilmesini tebrik ettiğim Erdoğan ile yolumuza devam edeceğiz.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: Sayın Erdoğan, sevgili dostum, lütfen yeniden cumhurbaşkanı seçildiğiniz için en içten tebriklerimi kabul edin.

Almanya Şansölyesi Olaf Scholtz: Erdoğan’ı yeniden seçilmesinden dolayı tebrik ediyorum. Şimdi ortak sorunlarımızı yeni bir güçle sürdürmek istiyoruz.
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani: Sevgili kardeşim Erdoğan’ı zaferinden dolayı tebrik ediyorum. Kardeş Türk halkının kalkınma ve esenlik emellerini gerçekleştirmenizi, ülkelerimiz arasındaki güçlü ilişkileri geliştirmenizi ve bu ilişkileri daha da geliştirerek bitirmenizi dilerim.
Birleşik Arap Emirlikleri Başkanı Muhammed bin Zayed Al Nayan: Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Kendisiyle stratejik ortaklığımızı güçlendirmek ve bölgede barış ve istikrar için çalışmak istiyoruz. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel de Erdoğan’a tebrik mesajı gönderdi. Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Salman, Kuveyt Emiri Şeyh Nawaf al-Ahmad al-Jabir es-Sabah, Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Macaristan Devlet Başkanı Katalin Novak, İsrail Devlet Başkanı Isaac Herzog, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy, İran Devlet Başkanı İbrahim Reisi, Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif, Cezayir Devlet Başkanı Abdulmecid Tebboune, Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Umman Sultanı Heytham bin Tariq, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Kosova Başbakanı Albin Kurti, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Somali Devlet Başkanı Hasan Şeyh Mahmud, Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili, Lübnan Başbakanı Najib Mikati, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Brezilya Cumhurbaşkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Bahreyn Kralı Hamed bin Isa Al Khalifa, Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Belle, Erdoğan dahil birçok lider kendisini tebrik etti.

Yoruma kapalı.