Kuzey Kore’den füzeli geçit töreni…

Yonhap’ın haberine göre Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, kızı Kim Ju-ae ile birlikte askeri törene katılırken seyircileri selamladı. Savunma sanayi uzmanları, uzun menzilli de dahil olmak üzere çeşitli askeri envanterin sergilendiği geçit töreninde, 18 tekerlekli füze fırlatma platformuna monte edilmiş yeni bir ICBM ile ABD’ye ulaşacağı tahmin edilen Hwasong 17 ICBM’nin görüldüğünü söyledi. ve balistik füzeler.

Uzmanlar, Kuzey Kore’nin Aralık 2022’de duyurduğu “yüksek itiş gücüne sahip katı yakıtlı” roket motorunun testlerini başarıyla tamamladığı haberine atıfta bulunarak, törende görülen yeni silahın bunun katı yakıtlı bir ICBM’ye ait olduğu iddiasını desteklediğini söyledi.

Katı yakıtlı ICBM’nin, sıvı yakıtlı füzeye göre daha az hazırlık süresi gerektirmesi nedeniyle operasyonlarda zaman avantajı sağladığını unutmayın.

Kim JONG-UN SON ZAMANLARDA Kim JU-AE İLE GÖRÜŞÜYOR

Kim Jong-un, 2022 Kasım ayının sonlarında ICBM testini izlerken kızıyla ilk kez kamera karşısına geçti.

Kim, dünkü kışla ziyaretine olası halefi Kim Ju-ae’nin kızıyla da katılmıştı.

Kore İşçi Partisi Merkez Askeri Komisyonu’nun 6 Ocak 2022’deki toplantısına başkanlık eden Kim, orduya askeri hazırlıkları hızlandırması çağrısında bulundu.

Toplantıda komisyon üyeleri, “askeri operasyonların ve tatbikatların sürekli genişletilmesi ve yoğunlaştırılması yoluyla muharebe hazırlığının güçlendirilmesi” konularını tartıştı.

Kuzey Kore dışişleri bakanlığı da geçen hafta, ABD’nin Güney Kore ile artan askeri tatbikatlarının bölgedeki gerilimi tırmandırdığını savunarak, herhangi bir kısa veya uzun vadeli tehdide “ezici nükleer güç” ile yanıt vermeye hazır olduğunu söyledi.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin de geçen ayın sonlarında Güney Kore’ye yeni nesil gizli savaş uçakları ve uçak gemileri gibi stratejik askeri varlıkları konuşlandıracağını duyurdu.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom