Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan deprem bölgesindeki öğrencilere eğitim desteği

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Trendyol ile yapılan ortaklık kapsamında deprem bölgesine hizmet veren mobil kütüphaneleri zenginleştirerek lise ve üniversite sınavlarına hazırlık kitaplarını kütüphane arşivine ekledi.

Deprem bölgeleri ile kırsal köy ve mahallelerde geçici barınma hizmeti veren gezici kütüphane filosu, Trendyol’un sağladığı sınav hazırlık kitapları ile yüzlerce kitabı dağıtacak.

Çalışma, depremin yarattığı zor koşullar ve kaynak yetersizliği nedeniyle sınavlara hazırlanma fırsatı bulamayan öğrencilere hazırlık kitaplarını ulaştırmayı ve öğrenciler için eşit koşullar yaratmayı amaçlamaktadır.

Ücretsiz olarak dağıtılacak kitaplar sayesinde öğrenciler, hayal ettikleri eğitimi alabilecekleri lise veya üniversite giriş sınavlarına hazırlanma fırsatı bulacaklar.

Bakanlık tarafından kütüphane olarak tasarlanan 48 adet gezici kütüphane aracı, bölgede hem şehir içi geçici barınaklarda kalıcı olarak hem de afetten etkilenen kırsal bölgelere seyahat ederek bölgede hizmet vermektedir.

Gezici kütüphanelerin yerleri “https://bit.ly/kygmgezicikonum” adresinden canlı olarak takip edilebilir.

Yoruma kapalı.