Kudüs ve Filistin Müftüsü’nden önemli açıklama

Hüseyin yaptığı yazılı açıklamada, İsveç’in başkenti Stockholm’de bir caminin önünde Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına tepki gösterdi.

Kudüs ve Filistin Müftüsü Hüseyin yaptığı açıklamada, “İslam’a ve Müslümanlara hakaret içeren bu tür suçlar, din ve saygı ilkelerine aykırıdır. Bu, toplumlar arasında ve toplumlar içinde dini çatışmaları körükler, kaos ortamı yaratır ve dünya barışını baltalar” dedi. açıklamalarda bulundu.

Bu saldırının Kuran’ı hedef alan ve dünyadaki Müslümanların duygularını etkileyen ilk olay olmadığını vurgulayan Hüseyin, “İslam karşıtı bu eylemlere ifade özgürlüğü kisvesi altında izin verilmesi ve bu tür eylemlere göz yumulması suç ortaklığı anlamına gelir. değerlendirmesini yaptı.

İsveç makamlarının bu konudaki tutumunu eleştiren Hüseyin, uluslararası toplumu nefret suçları ve ırkçılığı kınamaya çağırdı.

İslam’ın kutsal mekanlarına ve Allah’ın kitabına saldırmaya çalışanlara karşı ciddi ve sert tavır almak isteyen Hüseyin, İslam’ın adalet, merhamet ve ılımlılık dini olduğunu vurguladı.

Hüseyin, tüm dünya milletlerine ve Birleşmiş Milletlere (BM) “semavi dinlere ve türbelerine hakareti suç sayan bir yasa çıkarılması ve bu fiilleri işleyenlerin cezalandırılması” çağrısını yineledi.

İsveç’in başkenti Stockholm’de 28 Haziran’da Salwan Momika isimli Irak asıllı bir kişi Stockholm Camii önünde polis koruması altında Kuran-ı Kerim yaktı.

Yoruma kapalı.