KKTC Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu: “Okullarda sivil savunma ekipleri deprem eğitimine başladı”

KKTC Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Başbakanlık Deprem Kontrol Kurulu teknik ekipleri tarafından okulların depreme dayanıklılık sınavını değerlendirdi.

Çavuşoğlu, ülke genelinde kısmen veya tamamen tehlike altında olan 7 okuldan birinde prefabrik sınıflarda eğitime başlandığını, diğerlerinde eğitim-öğretimin durdurulduğunu kaydeden Çavuşoğlu, Gazimağusa’daki okullardaki denetimlerini bir hafta içinde tamamlamayan ekiplerin denetime alındığını söyledi. diğer bölgelerde de denetimlere başlamayı planlıyor.

Çavuşoğlu, “Sınavların ardından riskli binalarda bulunan bazı öğrenciler diğer güvenli okullara gönderilecek, bazı okullar ise prefabrik sınıflarda eğitim görecek. Öğrencilerin durumuna ilişkin ilk raporların çıkmasından sonra karar vereceğiz. bazıları riskli binalarda olmak üzere öğrenciler için prefabrik derslikler kurarak eğitimin kesintisiz devamını sağlayacaktır. ifadelerini kullandı.

“SİVİL KORUMA EKİPLERİ OKULLARDA DEPREM EĞİTİMİNE BAŞLADI”

Çavuşoğlu, Türkiye’de yaşanan depremlerin ardından ilk ve orta dereceli okullar için hazırladıkları eğitim programıyla öğrencilerde deprem bilinci oluşturmak için çalıştıklarını söyledi. dedi.

Çavuşoğlu, deprem önlemleri konusunda da online eğitimlerle öğretmenleri bilgilendirdiğini belirterek, “Zaten her yıl okullarda rutin deprem ve afet eğitimleri oluyordu. Türkiye’de yaşanan depremler sonrası acil durum programı hazırlama ihtiyacı hissettik. Öğretmen ve öğrencilerimizi deprem konusunda bilgilendirmeye yönelik çalışmalarımız.” Önlemler bundan sonra da devam edecek “sürecek” dedi.

Yoruma kapalı.

seo paket