Kirişci, Kahramanmaraş’ta 28 esnafa konteyner dükkan anahtarı teslim etti

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesi’nde inşa edilen Sarayaltı ve Demirciler Çarşıları’nda iş tahsisi için düzenlenen törene katıldı.

Bakan Kirişci, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yeni dönemde de depremden etkilenen iller başta olmak üzere geçmişte olduğu gibi tüm Türkiye’ye hizmet vermeye çalışacaklarını söyledi.


“Geçici çarşılar, kentlilerin moral ve motivasyonlarına önemli katkı sağlayacak”

Geçici çarşıların kentlinin moral ve motivasyonuna önemli katkı sağlayacağına inandığını belirten Kirişçi, “Bu kez 28 esnafa istihdam sağlayacağız. Kendilerine hayırlı ve bol kazançlar diliyorum. Altını çizerek belirtmek isterim. geçici çarşıların da konteynırların şehrimizin estetiği açısından önemli olduğunu, diğer görsellerin artık yavaş yavaş terk edilmek istendiğini, daha düzenli, daha düzenli, kimin aldığı belli olan bu çarşıların varlığında büyük bir avantaj görüyorum. kimden ne ne satıyor emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.”

[Fotoğraf: AA]


“Şu ana kadar 3 bin 519 iş yeri hak sahiplerine teslim edildi”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de kentte hayatın normale dönmesi için çalıştıklarını söyledi.

Esnaf için 4 bin 55 istihdamın planlandığını ve bu süreçte AFAD ve ortak kardeşlerinin büyük katkı sağladığını söyleyen Güngör, “Şu ana kadar 3 bin 519 iş yeri hak sahiplerine teslim edildi. kalan iş yerlerini de kısa sürede teslim edeceğiz.”

Törene Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Tuba Köksal, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde işyerleri zarar gören ticaret ve ticaret odaları başkanları katıldı.

Yoruma kapalı.