Kilo almak için anahtar öneriler

Kilo almak için anahtar öneriler – Sıhhat Haberleri

Kilo vermek benzer biçimde kilo almakta, dışarıdan ne kadar kolay gözükse de emek ve vakit isteyen bir süreçtir. Alınan kilonun sıhhatli olması ve vücutta orantılı bir halde dağılması oldukça önemlidir. Diyetisyen Rıdvan Arslan, kilo alımını zorlaştıran bir sıhhat sorununuz yoksa ideal kilonuza ulaşmanız için yapmanız ihtiyaç duyulan anahtar önerileri sizler için sıralıyor. Sık sık ve tertipli bir halde beslenilmelidir. Öğünlerde yüksek kalorili ve temiz içerikli besinler tercih edilmelidir. Kahvaltıda düşük hacimli ve yüksek kalorisi besinler tercih edilmelidir

(bal, tereyağı, fıstık ezmesi, tahin, pekmez). Kahvaltılar avokado, ceviz yada kaju benzer biçimde sıhhatli yağ kaynakları ile zenginleştirilmelidir. Kahvaltılarda fazlaca fazla söğüş tüketilmemelidir. Kahvaltı yada ara öğünlerde taze sıkılmış meyve suları tüketilebilir. Yiyeceklerden otuz dakika ilkin sıvı alımı kesilmelidir ve yemekle beraber sıvı alınmamalıdır. Ana yemeklerde kesinlikle ekmek yada pilav tüketilmelidir. Meyve tüketimi tek başına olmalıdır. Öğün aralarında 1 avuç kuru yemiş tüketilebilir. Yiyeceklere çorba ile başlanmamalıdır.

Ana yiyecek ile başlanmalıdır. Salata ve çorba tüketimi yemekte en sona bırakılmalıdır. Salatalar, nohut, yeşil mercimek, avokado, kuru üzüm, avokado benzer biçimde besinlerle zenginleştirilebilir. Sulu yemekler kaşık ile tüketilmelidir. Tam tahıllı ekmek yerine beyaz ekmek yada mısır ekmeği tüketimi daha acele acıkmanızı elde edecektir. Tüketilen ekmekler eğer evde yapılıyorsa, ay çekirdeği, keten tohumu yada kuru meyveler ile zenginleştirilebilir. Gece yatmadan 2-3 saat ilkin kesinlikle bir ara öğün yapılmalıdır. Evde hazırlayacağınız içinde ne olduğu kuru yemiş ve meyveden varlıklı smoothie tarifleri, peynirli sandviç, tost yada ekmek arası fıstık ezmesi kilo almanıza destek olacaktır. Spora adım atmak iştahınızın açılmasını elde edecektir. Tertipli olarak spor yapılmalıdır.

Yoruma kapalı.