Kaymakam adaylığı sınav başvurusu ne zaman? Kaymakam adaylığı sınavı başvuru tarihleri 2022!

Kaymakam adaylığı sınav başvurusu ne vakit? Kaymakam adaylığı sınavı başvuru tarihleri 2022! – Eğitim Haberleri

Kaymakam adaylığı sınav başvurusu ne zaman? Kaymakam adaylığı sınavı başvuru tarihleri 2022!

Kaymakam adaylığı sınavı başvuru tarihleri başvuru yapacakların gündeminde içeriyor. Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı’na alınacak kaymakam adayları için sınav düzenleneceği duyurulurken, 100 kaymakam alımı başvuru tarihleri, sınav zamanı benzer biçimde dört gözle beklenen detaylar da adaylarla paylaşıldı. Resmi Gazete’de piyasaya çıkan kaymakam alımı ilanına nazaran adayların, sınava başvuruda bulunabilmesi için 1 Ocak 2022 zamanı itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

KAYMAKAN ADAYILIĞI SINAV BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Adaylar başvurularını, 2-9 Ağustos tarihleri içinde herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden yada ÖSYM’nin resmi web adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklar. Geç başvuru günü 17 Ağustos 2022’dir. Sınav, 18 Eylül tarihinde Ankara’da yapılacak. Yazılı sınavda 100 tam puan üstünden 70 ve daha yüksek puan alan adaylar mülakata katılmaya hak kazanacak.

KAYMAKAM ADAYLIĞI SINAV BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Sınava girecek adaylar 02-10 Ağustos 2022 tarihleri içinde, ÖSYM’nin web sayfasında e-İŞLEMLER’de yer edinen “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 310,00 TL sınav tutarı yatıracaklar. Geç başvuru gününde başvuru meydana getiren adaylar, sınav ücretini %50 artırımlı olarak (465,00 TL) aynı gün yatıracaklar.

Geç başvuru gününde meydana getirilen başvurularda sınav tutarı, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM’nin web sayfasında e-İŞLEMLER’de yer edinen “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacak. Adaylar, banka şubesinden/ATM’den sınav tutarı ödemesi yapmamalıdır. Adaylar, sınava başvurularını yaptıktan sonrasında sınav ücretini yatırmalıdır. Yatırılan ücret, iade edilmeyecektir, ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve İçişleri Bakanlığı görevli olmayacaktır.

KAYMAKAM ADAYLIĞI SINAVI İÇİN KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?
 
Adayların, minimum dört senelik lisans eğitimi veren fakültelerin internasyonal ilişkiler, politika bilimi, kamu yönetimi, ekonomi, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden yada hukuk fakültelerinden mezun olmaları gerekiyor.

KAYMAKAM SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI VE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN!

MEB iller arası yer değiştirme başvuruları ne zaman? Öğretmen il dışı atama tarihi 2022!

MEB iller arası yer değiştirme başvuruları ne zaman? Öğretmen il dışı atama tarihi 2022!

Yoruma kapalı.