“Kayınpederini öldürmek için tetikçi tutmuş”

Aziz Ürün (52), 6 Ağustos 2020 günü saat 07:00 sıralarında İstanbul Ataşehir’de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cinayet Masası tarafından yürütülen soruşturmada bir tanığın ifadesi soruşturmanın seyrini değiştirdi. Polise ifade veren tanık EE, olay tarihinde merhumun damadı OK ile solucan döküm işinde ortak çalıştığını söyledi. dedi.


Ateş edenler tutuklandı

Cinayet Büro Amirliği ekipleri bu bilgilere dayanarak 18 Mayıs 2023’te düzenledikleri operasyonda Selahattin E. (41) ve Hüseyin U.’yu (25) tutukladı.

Zanlılardan Selahattin E’nin 17 sabıka kaydı ve 2 aramasının olduğu belirlendi. Selahattin E’nin başka bir cinayet suçlamasıyla da 18 yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirlendi. Diğer zanlı Hüseyin U.’nun 21 yıllık sabıka kaydı olduğu öğrenildi.


Damadın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Emniyette işlemleri tamamlanan ve suçlamaları kabul etmedikleri öğrenilen zanlılar, adliyeye sevk edildi. Selahattin E. ve Hüseyin U. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan, soruşturma dosyasına göre cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen damat OK’nin (34 yaşında) 7 sabıka kaydının olduğu ve yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Yoruma kapalı.