Jeffrey Epstein’in suç ortağı Ghislaine Maxwell'e hapis cezası

Jeffrey Epstein’in suç ortağı Ghislaine Maxwell’e hapis cezası – Dünyadan Haberler

 Jeffrey Epstein’in suç ortağı Ghislaine Maxwell'e hapis cezası

Maxwell, Aralık ayındaki duruşmada 1994-2004 yılları aralığında Epstein tarafınca istismar edilen dört hanım için aracılık yaptığına dair altı suçlamanın beşinden suçlu bulunmuştu.

Karara dair meydana getirilen açıklamada, “Jüri, Maxwell’i akla gelebilecek en fena suçlardan kabul edilen evlatların cinsel istismarını kolaylaştırmak ve bunlara katılmaktan dolayı suçlu buldu” ifadelerine yer verilmişti.

Jeffrey Epstein, hakim karşısına çıkarılmayı beklediği cezaevinde 2019 senesinde hücresinde ölü bulunmuştu. Ölümü resmi kayıtlara intihar olarak geçti.

Bugünkü duruşmaya hapishane giysileri içinde katılan Maxwell bir tek ceza öncesi raporu okuduğunu ve raporu hukuk ekibiyle tartıştığını doğrulamak için konuştu.

Sanıklardan Sarah Ransome ve Elizabeth Stein ile mahkemeden ilkin basına mensuplarıyla konuştu.

Ransome, “Ghislaine hapishanede ölmeli bu sebeple son 17 senedir cehennemi yaşıyorum. Liz Stein insan ticaretine maruz kaldığında 10 yaşındaydım. Bu sex ticareti çetesi bu kadar uzun süredir devam ediyor. Ve ciddiye alınmamız için hayatta kalanlardan birinin öne çıkması yeterliydi; bu kadar zor olmamalıydı.”

Duruşma esnasında, mahremiyetlerini korumak için mahkemede yalnızca adları yada takma adlarıyla tanımlanan dört hanım, Epstein’ın Florida, New York, New Mexico ve Virgin Adaları’ndaki evlerinde ufak yaşta tacizine uğradıklarını söyledi.

Maxwell’in onları iyi mi ikna ettiğini, onları hediyelerle ve Epstein’ın parasını ve bağlantılarını onlara yardım etmek için iyi mi kullanabileceğine dair vaatlerle istismar ettiğini anlattılar.

Maxwell’in avukatları, müvekkillerini hapishanedeki pozitif yönde davranışlarına vurgu yaptılar. Onun öteki mahkumlara yoga öğretmeyi ve İngilizce dil bilgisinde yardım etmeyi önerdiğini söylediler.

Temmuz 2020’de tutuklanan Maxwell’in kefaletle özgür bırakılma başvurusu onlarca kere reddedildi. O zamandan beri Brooklyn’de tutulduğu Metropolitan Gözaltı Merkezi (MDC) hücresinde haşaratlardan ve lağım kokusundan yakınma ediyor. Şikayette bulunan avukatı Maxwell’in koşullarını “Kuzuların Sessizliği” filmindeki Hannibal Lecter’inkiyle karşılaştırmıştı.

Maxwell’in ihtimaller içinde bir intihar girişimini önlemek için haftasonu süresince gözlem altında tutulduğu açıklandı. Buna rağmen avukatları intihara eğilimli olmadığını korumak için çaba sarfediyor.

Epstein’ın suçları ilk olarak 2005’te medyada yer aldı ve 2008-2009’da Florida’da reşit olmayan bir evladı fuhuş için alıkoyma suçlamasıyla hapis yattı.

GHİSLAİNE MAXWELL KİMDİR?

Epstein’in bir dönem kız arkadaşı olan Maxwell, 1991’de ölen İngiliz medya baronu Robert Maxwell’in kızı.

Maxwell’in bağlantılarını kullanarak Epstein’ı Bill Clinton, ve İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in üçüncü evladı ve ikinci oğlu Prens Andrew şeklinde isimlerle tanıştırdığı belirtiliyor.

2 Temmuz 2020’de FBI tarafınca New Hampshire eyaletindeki malikanesinde yakalanıp hakim karşısına çıkarılmak suretiyle New York’a gönderilen 59 yaşındaki Maxwell, Epstein ile alakalı cinsel istismar iddialarından haberi olmadığını öne sürüyor.

NATO Zirvesi'nde aile fotoğrafı... Madrid’de tarihi görüşme!

NATO Zirvesi’nde aile fotoğrafı… Madrid’de tarihi görüşme!

Yoruma kapalı.

seo paket casibom