İsrail güçleri Batı Şeria’da 3 Filistinliyi öldürdü, 13’ünü yaraladı

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail’in Cenin kentine düzenlediği hava saldırısı sonucu 3 Filistin vatandaşının hayatını kaybettiği, 3’ü ağır 13 kişinin de yaralandığı belirtildi. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Cenin’de bir Filistinlinin evini 3 füzeyle vurdu.

Bahsi geçen hava saldırısının ardından İsrail ordusu, iş makineleri eşliğinde şehre baskın düzenleyerek Cenin mülteci kampını ablukaya aldı.

Görgü tanıkları, İsrail güçlerinin El Fetih hareketinin Aksa Şehitleri Tugayı komutanlarından Zekeriya ez-Zabidi’nin ailesine ait evi kuşattığı ve kampa baskın düzenlediği bilgisini de paylaştı.

Görgü tanıkları, İsrail savaş uçaklarının bir süre daha Cenin mülteci kampını vurmaya devam ettiğini söylerken, İsrail ordusunun da bölgeye takviye kuvvet gönderdiğine dikkat çekti.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberinde, saldırıda hayatını kaybedenlerden birinin 21 yaşındaki Semih Firas Ebu el-Vefa olduğu söylendi.

İsrail askerlerinin Cenin mülteci kampına düzenlediği baskın sırasında bazı Filistinlilerin evlerini kuşattığına dair haberlerin yer aldığı haberlerde, askerlerin yaralıları almaya çalışan ambulansları engellediği iddia edildi.

Çıkış ve girişlere kapatılan Cenin mülteci kampı üzerinde de İsrail uçakları yoğun uçuşlar gerçekleştirdi.

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Cenin’de “düşman altyapısının hedef alındığı” belirtildi.

Ordu ve İsrail iç istihbarat teşkilatı Shin-Bet’in (Shabak) “Filistinli grupların kamptaki ortak harekât noktasını” hedef aldığı savunulan açıklamada, müşterek harekatın “Cenin Harekatı” olarak anıldığı söylendi. Tugay”.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları yaptığı açıklamada, “Cenin mülteci kampını savunmak için el ele gidiyoruz” dedi. söylendi.

Yoruma kapalı.