İnsanlık yıkımdan daha büyük – Son Dakika Haberler

Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarını tamamlayan Japonya, Yunanistan, Çin ve Tayvan’dan gelen ekipler, Dışişleri Bakanlığı ve İstanbul Havalimanı İşletmesi (İGA) tarafından düzenlenen törenle ülkelerine uğurlandı. Törenlerde ekiplere teşekkür plaketi takdim edildi.
ÇİNCE Gönüllüler grubunun lideri Yuan Jiongming, “Bunun kadar büyük olmasa da benzer bir trajediyi Çin’de gördük. Ama bu çok daha büyük. Ama ben sadece Kahramanmaraş halkının dostluğunu korumak istiyorum. aklım.” aklım.”
yunan Arama kurtarma ekibi gözyaşları içinde dışarı çıkarıldı. Takım başkanı Ioannis Papastathis, “Depremin büyüklüğünü gördüğümüzde acımız büyüktü. Fazladan yol katettik. Türk insanından çok ilgi gördük. Kendimizi güvende hissettik. Geldiğimiz ilk andan itibaren kendimizi güvende hissettik.” Türkiye halkı bizi sürekli alkışlıyordu” dedi. Yunan ekibi Atina’ya uçtu.
JAPONCA Ekip, depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak Türkiye’den ayrıldı. Japonya’daki gurbetçiler, geri dönen arama kurtarma ekibini alkışlarla karşıladı.
LEHÇE ekip Türkiye’den Varşova’ya dönerken alkışlarla karşılandı.

“SİZİN AĞNINIZ BİZİM ACIMIZDIR”

LEHÇE Binbaşı Jakup Filip, “Burada büyük bir trajedi var. İnsanlar başkalarını kurtarmak için bir araya geliyor” dedi. Polonya itfaiye teşkilatı başkanı Andrzej Bartkowiak, “12 kişiyi kurtardık ve 12 dünyayı kurtardık” dedi.
PAKİSTAN Şef Ferhan Halid, “Türk milleti için buradayız. Onların acısı bizim acımızdır” dedi.
TAYVANLI 155 kişilik bir ekip İstanbul Kapalıçarşı’yı ziyaret etti. Vatandaşlar alkışlarla teşekkür etti.

‘BUNU HİÇ BEKLEMİYORDUK’

İSPANYOL ara ve kaydet Ekibi, “Böyle bir felaketle karşılaşacağız” dedi. “Asla aklımıza gelmedi” dedi. Arama kurtarma ekip lideri Salvador Luque, “En zor anlarında Türk insanı da bize karşı çok cömert ve cömert. Misafirperverdi” dedi.
AVUSTRALYALI gazeteci Allyson Horn, “Felaketin boyutu alan açısından tahmin edilemez ve başkalarıyla karşılaştırılamaz. bir dereceye kadar. depremzedeler, bizi görünce çok zor durumda kalıyor durumumuza rağmen Nasıl olduğunuzu sorun ve yiyecek ve su verin. Yapmaya çalıştılar” dedi.

Yoruma kapalı.