İngiltere’de silahlı saldırının ortasında kalan 9 yaşında bir kız çocuğu “rastgele” ateş sonucu öldürüldü

Liverpool saldırısı

Kaynak, Reuters

2 saat ilkin

(*9*)İngiltere’nin Liverpool kentinde dün gece silahlı bir hücum esnasında Olivia Pratt-Korbel adlı 9 yaşındaki bir kız çocuğu göğsünden vurularak öldürüldü.

(*9*)Merseyside Bölge Polisi’ne bakılırsa dün gece TSİ 00:00 civarında 35 yaşındaki bir adam sokakta silahlı bir şahıs tarafınca kovalanırken yakında kapısının açıldığını görmüş olduğu bir evin içine daldı. Bu ev Olivia’nın ailesinin eviydi.

(*9*)Olivia’nın anası Cheryl Korbel, dışarıdan duyduğu sesleri merak edince kapısını açmıştı. İki adam içeri girmeye yeltendiğinde onları durdurmaya çalıştı.

(*9*)Silahlı şahıs, içeri girmeye çalışırken kapı aralığından “rastgele” ateş açtı ve Olivia’yı göğsünden vurdu.

(*9*)46 yaşındaki Cheryl bileğinden, silahlı kişiden kaçan adam ise onlarca kere kez vücüdunun üst kısmından vuruldu.

(*9*)Polis yetkilileri, ailenin iki insanla herhangi bir bağlantısı olmadığını söylemiş oldu.

(*9*)Bugün basın açıklaması meydana getiren Güvenlik Müdürü Serena Kennedy, “Bölgedeki insanları derinden etkileyen, korkulu bir saldırının meydana geldiğini ve bir an ilkin görevli kişilerin bulunması için çalışmaların devam ettiğini” söylemiş oldu.

(*9*)Kennedy, “Bir tek silahlı adamı değil, ona tabanca verenleri ve bu saldırının gerçekleşmesine yol açan herkesi tespit etmemiz gerekiyor” dedi.

(*9*)Polis Başmüfettişi Mark Kameen, silahlı insanın siyah bir balaklava (kar maskesi) giydiğini ve siyah eldiven taktığını söylemiş oldu.

(*9*)Saldırganın vaka yerinden araçsız ayrılmış olduğu açıklandı.

(*9*)Polis, yaralanan 35 yaşındaki insanın arkadaşları tarafınca siyah bir Audi marka vasıta ile hastaneye götürüldüğünü, Olivia ve annesinin ise vaka yerinde kaldığını ve yardım çağırdığını aktardı.

(*9*)Güvenlik Müdürü Kennedy, adli tıp uzmanlarının vaka yerinde incelemelere devam ettiğini ve silahlı adamı arama çalışmalarının sürdüğünü söylemiş oldu.

(*9*)Kennedy, Olivia’nın ailesinin “kalplerinin kırıldığını ve oldukça mutsuz olduklarını” söylemiş oldu.

(*9*)Bölgede yaşayanlar ve Olivia’yı tanıyanlar ise sabah uyandıklarında “mide bulandırıcı, korkulu” saldırının meydana geldiğini duyduklarını beyan etti.

(*9*)Komşulardan kabul edilen Scott Mason, “Bayanlar vuruluyor, bu oldukça ürkütücü. Eşiniz yada kızınız dışarı çıktığında endişeleniyorsunuz, ne vakit gelecek diye bekliyorsunuz” dedi.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom