İngiltere Rusya arasında uranyum krizi

Annabel Goldie şu yanıtı verdi: “Ukrayna’ya Challenger 2 ana muharebe tanklarından oluşan bir filo bağışlamanın yanı sıra, seyreltilmiş uranyum içeren zırh delici mermiler de dahil olmak üzere cephane tedarik edeceğiz. Bu tür mermiler, modern tankları ve zırhlı araçları yok etmede son derece etkilidir.” ifadesini kullanmıştı

“İngiltere İÇİN KÖTÜ SONUÇLARIMIZ OLACAK”

Konuyla ilgili açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiltere’nin Ukrayna’ya seyreltilmiş uranyum mühimmatı göndermesi halinde “gerekli yanıtı vereceğini” söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İngiltere’nin mühimmatları seyreltilmiş uranyumla göndermesine şaşırmayacağını belirterek, “Ama bunun onlar için kötü biteceğinden hiç şüphem yok” dedi. dedi. İngilizlerin zaten eylemlerinde yönünü kaybettiğini belirten Lavrov, bu eylemlerin dünya çapında stratejik istikrarı baltaladığını söyledi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu da bu tip uranyumlu mühimmatın Kosova ve Sırbistan’da kullanıldığını ve şehirlerin bu şekilde bombalandığını söyledi. Ukrayna’ya seyreltilmiş uranyum mermilerinin teslim edilmesinin Rusya’nın nasıl karşılık verebileceğini düşündüreceğini vurgulayan Şoygu, “Bu da olayların gidişatına nasıl tepki vereceğimizi ciddi ciddi düşünmemizi sağlıyor” dedi. dedi.

Yoruma kapalı.

seo paket