İngiltere Aile Birleşimi Kursu

İngiltere Aile Birleşimi Kursu

ingiltere aile birleşimi vizesi, bir ailenin üyelerinin İngiltere’ye girmesine izin veren bir göç şeklidir. Bu, mülteci aileler veya insani korumaya sahip diğer aile üyeleri tarafından yapılabilir. İçişleri Bakanlığı, insanların bu tür vize başvurusunda bulunmalarına yardımcı olacak bir süreç geliştirdi.

 

Aile birleşmesine hak kazanmak için, sizinle yasal olarak en az iki yıldır evli olan bir ortağınızla birlikte bir İngiliz vatandaşı veya mülteci olmanız gerekir. Aile üyenizin niteliğine bağlı olarak belirli gereksinimleri de karşılamanız gerekir. Örneğin, eşiniz bir çocuksa, son iki yıldır sizin tarafınızdan maddi olarak desteklendiklerini kanıtlamanız gerekecektir.

 

Eşiniz sığınmacı ise, Mülteci Sözleşmesi’nin herhangi bir dışlama maddesi işlemediklerini göstermelisiniz. Bunlara savaş suçları ve ciddi siyasi olmayan suçlar dahildir. Ayrıca, Birleşik Krallık’ta kalıcı olması amaçlanan bir ilişkiniz olduğunu kanıtlamanız gerekir. Başvuru sürecinde eşiniz ve diğer aile üyeleriniz hakkında sorular sorulabilir.

 

Alınan göç kararının ailedeki herkesin yaşamını ve refahını etkilediğini anlamak önemlidir. Bazı durumlarda, ailenizden uzun süreli bir ayrılık sorun olabilir, ancak bu her zaman böyle değildir. Göçmenlik sürecinden dolayı haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız temyiz hakkı vardır.

 

Genel olarak, İçişleri Bakanlığı, aile birleşimi başvurunuzu reddederlerse size itiraz etme şansı verecektir. Ancak, her zaman bir itiraz formu sunmazlar. İngiltere aile birleşimi sınavı ve İngiltere aile birleşimi kursu detaylı bilgi almak için britanniatime.com sitesini ziyaret edebilir ve doğru bilgiyi uzman eğitimcilerden alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.