Hz. Muhammed'in Çocuklarının İsimleri Nedir? Peygamber Efendimizin Kaç Çocuğu Var?

Hz. Muhammed’in Çocuklarının İsimleri Nedir? Peygamber Efendimizin Kaç Çocuğu Var? – Güncel Haberler Son Dakika

Hz. Muhammed'in Çocuklarının İsimleri Nedir? Peygamber Efendimizin Kaç Çocuğu Var?

Hz. Muhammed’in Çocuklarının İsimleri Nedir?

 Hz. Muhammed’in Hz. Hatice ve Hz. Mariye ile olan evliliklerinden evlatları olmuştur. Sadece peygamber efendimizin adam evlatları, daha süt yaşlarında vefat etmiştir. Kız evlatları ise vefat ettiklerinde genç yaştalardı. Hz. Muhammed (s.a.v.), Hz. Hatice’den 6 çocuğa sahipti. Bunlar doğum sırasıyla; Kasım, Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm, Fatıma, Abdullah ve İbrahim isimlerine sahipti. Peygamber efendimizin Hz. Mariye’den bir tek tek bir evladı olmuştu ve onun adı da İbrahim’di.

 Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in Kaç Çocuğu Vardır?

 Hz. Muhammed (s.a.v.) evliliklerinden ikisinden toplam 8 çocuğa sahipti, sadece adam evlatlarını daha bebekken yitirdi. Hz. Muhammed ilk çocuğuna Kasım adını verdi, fakat Kasım hemen hemen 2 yaşlarındayken Mekke’de vefat etti. Hz. Muhammed’in ilk doğan ve ilk vefat eden evladı Kasım’dı. Hz. Muhammed 30 yaşlarındayken Zeynep dünyaya geldi, Zeynep vefat ettiğinde 4 yaşındaydı. Peygamber efendimizin (s.a.v.) öteki kızı Medine de 4 yaşlarında vefat etti.

 Hz. Muhammed 33 yaşlarındayken Rukiye dünyaya geldi. Hz. Rukiye büyüdüğünde Hz. Osman ile evliliğe ilk adımını attı ve Habeşiştan’da yaşamaya başladı. Ondan sonra Medine’ye hicret eden Rukiye, Bedir Savaşı bittiğinde vefat etti. Ümmü Gülsüm, İslamiyet ulaşmadan önce doğmuştu. Hz. Rukiye vefat edince Hz. Osman ile evlenen Ümmü Gülsüm, evliliğin hemen hemen altıncı yılındayken vefat etti.

 Hz. Muhammed’in en ufak kızının adı Fatıma’dır. Fatıma Mekke’de doğan ve Hz. Muhammed’in vefatından birkaç ay sonrasında vefat etmiştir. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) oğullarından Hz. Abdullah 3 aylıkken, Hz. İbrahim ise 18 aylıkken vefat etmiştir.

Yoruma kapalı.