Hollandalı kadın ‘çok sevdiği’ için Belçika’nın Brugge kentine 5 milyon euro bağışladı

2 Ekim 2022

(*5*)

Yusuf Özkan, Lahey

Brruge

Kaynak, Getty Images

(*5*)

Belçika’nın Brugge kentinde yaşayan ve geçtiğimiz günlerde yaşamını kaybeden Hollandalı bir kadın, 5 milyon euro civarındaki mal varlığını belediyeye bağışladı.

(*5*)

Brugge Belediye Başkanı Dirk De Fauw , ilk kez bu denli yüksek oranda bağışla karşılaştıkları için hem şaşkın hem de mutlu olduklarını söylüyor.

(*5*)

Kimliği açıklanmayan Hollandalı kadın, ortalama 8 yıldan bu yana Brugge kentinde yaşıyordu.

(*5*)

Şehir merkezindeki bir evde yaşayan Hollandalı kadın, 14 Eylül’de yaşamını yitirdi.

(*5*)

Kadın, ölümünden sonrasında açıklanan vasiyetinde, Brugge’ü oldukça sevilmiş olduğu için tüm mal varlığını şehre bırakmaya karar verdiğini belirtiyor.

(*5*)

Ortalama 1 yıl ilkin hazırlanan resmî vasiyete nazaran, tutum hesabı,  tutum sertifikaları ve nakit olarak 3,3 milyon euro ile oturmuş olduğu evin de aralarında bulunmuş olduğu toplam 5 milyon euro’luk varlığını belediyeye bağışladı.

(*5*)

Kamu yayıncısı VRT’ye nazaran, Brugge Belediye Meclisi, bu beklenmedik bağıştan dolayı hem şaşkın hem de mutlu.

(*5*)

Belediye Başkanı Dirk De Fauw, belediye  olarak kimi zaman ölümlerden sonrasında bağış aldıklarını sadece bunun çoğu zaman daha minik miktarlar yada belirli mallardan oluştuğunu söylüyor.

(*5*)

Belediye başkanı, “Mesela, kısa sürede Brugge’ün resmini içeren bir tablo aldık. Bu kadar yüksek bir bağışla ilk kez karşılaşıyoruz” diyor.

(*5*)

Belediyelerin mali açıdan zor günler yaşamış olduğu dönemde 5 milyon euroluk bir bağışın kendilerini oldukça mutlu ettiğini vurgulayan De Fauw, vasiyette paranın nereye kullanılacağının belertilmediğini söylüyor.

(*5*)

Belçikalı başkan, müzelerin, kültür ve spor salonlarının enerji maliyetlerinin hızla arttığına işaret ederek, paranın nerede kullanılacağına bakacaklarını belirtiyor.

(*5*)

Mali işlerden görevli belediye başkan Yardımcısı Mercedes Van Volcem de,

(*5*)

“Hollandalı kadın hakikaten de Bruges’i oldukça sevmiş olmalı” diyor.

(*5*)

Belediye meclisinde, teşekkür etmek amacıyla bağışçı kadının adının Brugge’de bir sokağa verilmesi gündeme geldi.

(*5*)

Sadece Hollandalı kadının vasiyeti gereği bu olmayacak bundan dolayı bağışçı kadın, kimliğinin gizli saklı kalmasını istiyor.

3702 posts 0 comments
Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.

seo paket