Herkesin yaptığı 5 kişisel bakım hatası  

Herkesin yaptığı 5 kişisel bakım hatası   – Sıhhat Haberleri

(*5*)

Kişisel bakım hepimiz için oldukça mühim. Kendinizi zinde duymak aynaya her bakmış olduğunuzda kendinizi canlı görmek için kişisel bakımınıza itina göstermeniz gerekir. Sadece kişisel bakım yaparken her insanın bilincinde olmadan yaptığı bazı uygulamalar var. Bu uygulamalar cildinize ciddi zararlar verebilir.

GÖZ MASKESİNİ GÖZÜN HEMEN ALTINA UYGULAMAK

Göz maskeleri ya da göz bantları, gözaltındaki morlukları ve göz çevresindeki kırışıklıkları önlemenin en ergonomik yollarından biri.

Bu ürünler yalnız 15 dakikada gözle görülür bir halde nemlendirilmiş ve canlı bir cilt vadediyorlar. Fakat çoğumuz göz altı bantlarını doğru bir halde kullanmıyoruz. Maskeyi gözün derhal altına yerleştirmek kızarıklık ve tahrişe niçin olabilir.

Bilhassa kırılgan bir cildiniz var ise daha özenli davranmanız gerekir. Eğer kırılgan bir cilde sahipseniz, ürünün dar ve geniş uçlarının yerini değiştirebilirsiniz.

KURU ŞAMPUAN

Kuru şampuanlar yaşamımıza girdiğinden beri en oldukça kullanılan ürünler içinde içeriyor. Kuru şampuanların saçlar kirliyken kullanılması icap ettiğini düşünüyoruz.

Sadece kuru şampuanları saçlarınız temizken kullanırsanız daha etkili netice alırsınız. Bu sayede ürün saç derisine daha süratli nüfuz ederek saçların daha uzun süre temiz kalmasını elde edecektir.

CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNİ YANLIŞ SIRAYLA UYGULAMAK

Cildinize bakım yaparken kullandığınız ürünleri yanlış sırayla uyguluyorsanız cildinize oldukça fazla zarar verebilir ve bir oldukça cilt problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanmak son aşama önemlidir. Fakat bu ürünleri doğru bir sırayla uygulamak daha da önemlidir. Güzellik ürünlerinin etkili olmasını istiyorsanız, belirli bir sıraya uymanız gerekiyor.

Doğru cilt bakım sıralaması; yıkama jeli, tonik, maske ya da serum, nemlendirici…

CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNDEN HEMEN ETKİ BEKLEMEK

Kullandığınız cilt bakım ürünlerinin derhal cildinizde tesir göstermesini istersiniz. Sadece bu mümkün olmaz. Mesela; cildinizde ansızın çıkan bir sivilce için sivilce karşıtı bakım ürünlerinden yararlanırsınız. Bilhassa akneye yönelik ürünlerde ne yazık ki anında netice almak mümkün değildir.

Üründen etkili bir netice almak istiyorsanız minimum 30 gün kremlere talih vermeniz gerekiyor. Bu ürünlerden netice alabilmek için ne olursa olsun sabırla tertipli olarak kullanmanız gerekiyor.

MAKYAJ SÜNGERİ KULLANIRKEN DİKKAT!

Makyaj yaparken kullandığınız süngerler kusursuz bir makyajın anahtarı. Bir çok şahıs makyaj yaparken, makyaj süngerinin iyi mi kullanılması gerektiği ile ilgili talimatları okumuyor.

Şundan dolayı bu ürünlerin kullanımı fazlasıyla kolay görünüyor. Sadece durum sandığınız kadar kolay olmuyor. Makyaj süngerlerini kullanmadan ilkin ıslatmanız gerekiyor. Aksi bir durumda sünger fondötenin büyük bir kısmını emiyor. Bu da ürünün daha süratli bitmesine niçin oluyor.

Yoruma kapalı.