Haziran ayı evde bakım ödemeleri yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller sorgulama 8 Haziran 2022!


Evde bakım paraları her ay farklı tarihlerde farklı illerde yatırılmaya başlanıyor. O nedenle her ayın ilk haftasından itibaren evde bakım maaşı yatan iller listesi vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Evde bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi engelli ile yaşlı bireylerin bakımlarını gerçekleştirenlere verilen evde bakım paraları 2022 yılı itibariyle 2 bin 354 TL’ye çıkarılmıştı.

EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMELERİ YATTI MI?

Evde bakım maaşları her ayın 15’i ile 31’i arasında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. Evde bakım maaşları 15 Haziran Çarşamba günü hesaplara yatacak.

E-DEVLET İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşlarının yatıp yatmadığı e-devlet üzerinden sorgulanarak öğrenilebiliyor. Evde bakım parası sorgulamak için öncelikle;

Kimlik numaranız ve şifreniz ile internet adresinden e-Devlet’e giriş yapın.

Karşınıza sıkan ana sayfada arama bölümüne “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın. Sonrasında açılan sayfada, evde bakım maaşınıza ilişkin detayları görebilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

MESAJ (SMS) İLE EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA

Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alan hak sahipleri telefon mesajı ile (SMS) evde bakım maaşlarını sorgulayabiliyor. Cep telefonun mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e mesaj (SMS) atılarak evde bakım parası sorgulaması kolaylıkla yapılabiliyor. Mesaj ile sorgulama yapıldığı takdirde 1 SMS ücreti operatör tarafından tahsil ediliyor.

3600 ek gösterge artışının maaş ve ikramiyelere etkisi: Polis, öğretmen, hemşire maaşı ne kadar olacak?

3600 ek gösterge artışının maaş ve ikramiyelere etkisi: Polis, öğretmen, hemşire maaşı ne kadar olacak?

Yoruma kapalı.