Hamilelere sıcak hava uyarısı

Hamilelere sıcak hava uyarısı – Sıhhat Haberleri

Hamilelere sıcak hava uyarısı

Yaz mevsimi ve hamilelik hakkında bilgilendirmede bulunan Opr. Dr. Gamze Keleş, “Yaz günleri gebelerimizin bilhassa dikkat etmesi ihtiyaç duyulan zamanlardır. Şu sebeple aşırı sıcak havalar terlemeyi de bununla beraber getirir, bu durum vücutta su ve mineral yitirilmesine niçin olur. Hamilelikte ortaya çıkan baş dönmeleri ve gerilim düşüklüğünün en sık sebeplerinden biri, kaybedilen sıvının yerine konmamasıdır. Yaz sıcakları da fazla terlemeden dolayı sıvı yitirilmesine neden olur. Dolaşımda kafi sıvı olmaması rahimde kasılmalara hatta düşük ve erken doğum benzer biçimde istemediğimiz sonuçlara dahi sebep olabildiği için hafife alınmamalıdır” dedi.

Tatile gitmeden hekime gidin

Opr. Dr. Gamze Keleş, hamilelere şu uyarılarda bulunmuş oldu:

“Yüzme ve yürüyüş yarar elde edecektir. Rahat ayakkabılar giyinin. Kaliteli ve uzun uyumak vücut sağlığınızı pozitif etkileyecektir. Günde minimum 2- 3 litre su tüketin. Ek olarak günde 1 şişe maden suyu da hem sizi rahatlatacak hem de kaybedilen minerali dengeli bir halde yerine koyacaktır. İnce ve pamuklu giysiler tercih edin.

Kan şekerinizi dengelemek için yanınızda sürekli atıştırmalıklar taşıyın. Pamuklu ve cilde nefes aldıran giysiler, terlemenizi ve sıvı kaybını azaltmanın yanı sıra, pişik ve mantar benzer biçimde dermatolojik problemler yaşamanızı da engelleyecektir. Cildinizi güneşten koruyun; yazları oluşan güneş lekeleri hamilelerde ışığa hassasiyetle beraber daha belirgin ortaya çıkabilir. Bunu engellemek için, güneşin dik ışınlarla etki etmiş olduğu öğle vakitlerinde dışarı çıkmamak, şapka ve şemsiye kullanmak, güneş koruyucusu sürmeyi dikkatsizlik etmemek önemlidir. Tatile gidecekseniz öncesinde kesinlikle hekiminize başvurun, bebeğinizin sıhhat durumunu, tatildeki mesafe ve aktivitelerle ilgili size hususi bir sakınca olup olamayacağını öğrenin.”

Yoruma kapalı.

seo paket casibom