Geçici Kenar Koruma Sistemi

Geçici Kenar Koruma Sistemi

 

Geçici kenar koruma sistemlerinin etrafında yani merdivenlerde hatta iskelelerde ya da bazı benzeri yüksek platformlarda iş yaparken düşme koruması ve bunun yanında da şok emici olarak bazı kenar koruma ve halat önlemleri alınır. Sistem ve tüm bileşenleri yatay veya dikey hareket etmemeli ve kullanım sırasında gevşememelidir. Özellikle, çimento ve benzeri kalıntıların sistem bileşen bağlantılarının montajına engel olmamasını sağlamak için bileşenler düzenli olarak temizlenir. Kurulumdan sonra, deprem sarsıntısı, şiddetli rüzgârlar ve stabiliteyi etkileyebilecek diğer koşullar gibi olumsuz hava koşullarına maruz kaldığında periyodik modifikasyonlarla kontrol yapılır. Kontroller sırasında tespit edilen tutarsızlıklar, gerekli işlemler yapılarak derhal giderilecektir.

Personele geçici kenar koruma sistemleri, Bu sistemlerin güvenli kullanımı yüksekte çalışma eğitiminin bir parçası olarak öğretilmelidir. İstiflenmiş bileşenlerin korozyondan korunması için gereken tüm önlemler alınır. Yüksek binaların ve çalışanların düşmesini ya da korkmasını engellemek amacıyla kullanılır. Ayrıca köy içindeki yapılarda yayaların güvenliğini de sağlıyor. Yüksek binalarda çalışanların düşme güvenliğini sağlayın. İnşaat alanını belirlemek için kullanılır. Bu korumalıklar hala inşaat halinde olan binalarda bulunan merdiven boşluklarına ve asansör boşluklarına malzemelerin ve işçilerin düşmesini engeller. İnşaat işleri esnasında düşen malzemeler, molozlar, atık vb. ürünleri korur. Yukarıda belirtilen kişilerin can ve mal güvenliği sağlanır. Konut birimi içinde yoldan geçenlerin güvenliğini sağlar. Kenar koruma sistemleri ana malzeme olarak üç ana birimden oluşmaktadır. Plakalar, parantezler, ankraj cıvataları. Kolay montaj ve demontaj ile zamandan tasarruf edilir. Özel kilit sistemi ile kullanım kolaylığı sağlar. Bu ürün TS-EN 13374 / Geçici Kenar Koruma Sistemlerine göre sertifikalandırılmıştır. Belgeler;

 

  • EN 13374-A
  • EN13374-B

Kenar Koruma Sisteminin Yasal Dayanağı

 

Ülkemizde bulunan Resmi Gazete ‘de yayınlanmadan geçerli olmayan bazı yapı işlerinde geçerli olam İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği, inşaat işlerinde TS EN 13374 standartlarına uygun olacak şekilde sertifikalandırılmış geçici kenar koruma sistemlerinin kullanılmasını öngörmüştür. İnşaat sırasında yüksekte çalışan işçilerin güvenliğini sağlamak için yapıların kenarlarına geçici kenar koruma sistemleri kurulur. Ayrıca, asansör boşlukları, ev bacaları, ışıklar ve merdiven boşlukları gibi diğer düşülebilir alanların kapatılması amacıyla geçici kenar koruma sistemleri şantiye güvenliğine katkıda bulunur. Try Mühendislik firması genel olarak tüm izinleri alınmış ve sertifikaları tam olan ürünleri satmaktadır. Bu ürünlere erişmek ise çok kolaydır. Kolayca TRY mühendislik web sitesine girerek bu ürünleri satın alabilir ya da fiyat bilgisi, ürün bilgisi alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.

seo paket casibom