Galatasaray 2-1 Fiorentina MAÇ ÖZETİ

Galatasaray 2-1 Fiorentina MAÇ ÖZETİ – Hazırlık Maçı

Karşılaşmaya iyi süregelen sarı-kırmızılı ekip, 6’ncı dakikada Kerem Aktürkoğlu, 42’nci dakikada Emre Akbaba’nın attığı gollerle ilk yarıyı 2-0 önde kapattı.

İkinci yarıya da iyi giren ve oyunun kontrolünü elinde tutan Galatasaray, 60’ıncı dakikadan sonrasında oldukca sayıda değişikliğe gitti. Bu dakikadan sonrasında rakibine atak şansları veren sarı-kırmızılı ekip, 72’nci dakikada Sottil’in attığı gole farkın 1’e inmesine engel olamadı: 1-2. Maçın 78’inci dakikasında ilk 11’deki 10 oyuncuyu değiştiren Galatasaray, oyunun kontrolünü tamamen rakibine verdi. Son dakikalardaki baskıya karşın kalesini gole kapatan sarı-kırmızılı ekip, sahadan 2-1 galibiyetle ayrıldı.

Okan Buruk: Midtsjö bizi ileriye taşıyacak, performansı yüksek bir oyuncu

Karşılaşmanın arkasından Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. İlk olarak karşılaşmayı değerlendiren Buruk, “Sonunu iyi bitirdik. Aslen netice olarak baktığımızda maçın büyük bölümünde istediğimiz oyun ortaya çıktı. Pozisyon ürettikçe gol bulduk. İyi müdafa yaptık, baskı yaptık. Düşündüğümüz şeyler, ligin yedi gün öncesinden ortaya çıktı. Bu anlamda mutluyuz. Aynı oyunu geliştirerek devam edeceğiz. Bir ihtimal yeni oyuncular katılacak ve oyunumuzu oldukca daha geliştireceğiz; fakat söylediğim şeklinde ben oyuncularımın performansından memnunum” diye konuştu.

“GENEL KURULDAKİ BİRLİKTELİK BİZİ DE KENETLEDİ”

Topluluğun birlikteliğinin takıma pozitif yönde yansıdığının altını çizen Buruk, “Bugün bizim için, Galatasaray için oldukca mühim bigün. Genel kurulda maça çıkmadan mutluluk yaşadık. Bilhassa oyuncularıma bunun altını çizdim. Galatasaray Spor Kulübü’nün birlikteliği, genel kuruldaki beraberlik, onların enerjisi, onların kenetlenmesi, burada da bizi kenetledi. İnşallah hep birlikte yönetimimiz, genel kurulumuz, üyelerimiz, taraftarımız ve biz sahada en iyisini yaparak Galatasaray’ı en iyi bölgelere getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“MIDTSJO ÇOK İYİ TAKIM OYUNCUSU”

Aktarma görüşmelerine başlanan Fredrik Midtsjö hakkında ise Buruk şunları söylemiş oldu:

“Ilk olarak oyuncunun bizlere iştirak etmesi gerekiyor. İyi bir ekip oyuncusu. Doğal ki biz iyi oyunculara sahibiz. O da iyi bir ekip oyuncusu. Ekip oyuncusu olmak, bir ustalaşmış olmak oldukca mühim. Her yıl 40-42 maç oynayan bir oyuncu. Bu anlamda hem toplu hem topsuz oyunda bizlere destek verecek. Ayakları da iyi olan bir oyuncu seçtik. Bizi ileriye taşıyacak, performansı yüksek bir oyuncu. Onun da bizlere katkı sağlayacağını düşünüyorum. Onun yanında doğal ki gene transferlerimiz olacak. Takımımızı en kuvvetli hale getirmek istiyoruz. Zor geçen senenin arkasından bu senenin bizim için oldukca daha iyi geçmesini istiyoruz. O yüzden en iyisini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Yönetimimiz en iyisini hayata geçirmeye çalışıyor. İnşallah kuvvetli bir kadro ile şampiyonluk yarışı içinde en iyisini icra eden ve şampiyonluk için tüm performansını veren bir ekip olmak istiyoruz.”

Lige fizyolojik ve ruhsal olarak hazır olduklarını belirten Okan Buruk, “Fizyolojik olarak ve konsantrasyon olarak hazır olduğumuzu gösterdik bugün. Zemin oldukca iyi değildi. Buna karşın yüzde yüzünü veren bir ekip, düzgüsel lig maçı şeklinde oynayan bir ekip vardı. Bunu hafta sonu lige taşıyacağız. Lige iyi adım atmak oldukca mühim. Antalyaspor geçen seneden hazır bir ekip. İyi bir takıma karşı da başlayacağız fakat hep söylüyorum. Burada bizim ne yapacağımız oldukca mühim. Ekibe yeni gelecek oyuncular olacak. İnşallah maç gününe kadar bu sayı şu anda bir gözüküyor. Bir ihtimal bir tane daha oraya oyuncu koyabilirsek, ne kadar geniş bir ekibe haiz olursak o denli iyi olacak” şeklinde konuştu.

“SEFEROVIC’DEN ÇOK MEMNUNUZ”

Sarı-kırmızılı ekibin yeni transferlerinden Haris Seferovic’e ayrı ayraç açan Buruk, “İki asist yapmış oldu. Savunmada bizim için oldukca mühim işler yapmış oldu. Hem baskı yapmış oldu hem de Emre’yle öndeki ikili karşılamaları oldukca doğru oldu. Doğrusu yalnız gol ve asist haricinde müdafa görevlerini de oldukca iyi yapmış oldu. Fazlaca memnunuz” dedi.

“TARAFTARIMIZA YAKIN OLMAMIZ GEREKİYOR”

Galatasaray’a ilk imza attığı gündeki heyecanını koruduğunu ve ligde taraftarla buluşacağı günü iple çektiğini söyleyen Buruk, “İlk imza için İstanbul’a gelirken havaalanı indiğimde o heyecanı, o pozitifliği yaşadım. Aynı şekilde devam ediyor. Ben de aynı mutlulukla, aynı heyecanla taraftarlarımıza yakınlaşmaya çalışıyorum. Bu takımlar yandaş için hayatta. Yandaş için yaşıyor. Taraftarımıza yakın olmamız gerekiyor. İnşallah dolu tribünler önünde taraftarımızla kendi stadımızda en kısa zamanda lig maçında buluşacağız” diye konuştu.

“DUBOIS’NIN DURUMU MR’DAN SONRA BELLİ OLUR”

Karşılaşmada bir sakatlık yaşan Leo Dubois’nın son durumu hakkında ise Buruk, “Salı günü MR’ları çekilir ve ondan sonrasında belli olur. Oyuncu ulaşmadan önce bizimle çalışmadı. Hemen sonra katıldı. Hazır bulunduğunu gördüğümüz için maçlara başlattık. Demek ki o dönemde, doğrusu kendi takımındaki emek vermesi oldukca iyi geçmedi. Kendi bünyemizde hazırlamış olduğumuz oyuncularda hakikaten her şey oldukca iyi gidiyor. İnşallah en kısa zamanda iyileşip döner. Onun yerine Omar girdi. Omar bildiğimiz bir oyuncu ve ona oldukca güveniyoruz. O da girdi ve görevini en iyi şekilde yapmış oldu” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.