Fransa’da öldürülen 20 yaşındaki Akın Genç’in cenazesi Trabzon’da defnedilecek

Aulnay-sous-Bois’da 15 Aralık’ta gerçekleşen vakada yaşamını kaybeden Genç’in cenazesi, yarın Fransa’da düzenlenecek törenin peşinden 28 Aralık Çarşamba günü Trabzon’a getirilecek ve gün içinde törenle defnedilecek.

Olayın peşinden cenaze işlemleri için yurda dönen aileden baba Asım Genç, çarşamba günü eşi Müzeyyen Genç ve akrabalarıyla Çaykara ilçesine geldiklerini söylemiş oldu.

Oğlunun, Fransa’da doğup büyümesine karşın Trabzon, Çaykara ve köye karşı bambaşka bir aşkı bulunduğunu ifade eden Asım Genç, “Akın’ın yaşamı evden okula, okuldan eveydi. Akın’ın 5 dakika boş zamanı olsa, ya kitap okur ya da değişik şeyler yapardı, boş zamanı yoktu, değişik bir çocuktu. Okulda da başarısı yüksekti. Müzikle uğraşıyordu. İlişkileri de farklıydı, bizlere de benzemezdi. Trabzonspor’a olan sevgisi de fazlaydı. Çocuğum olduğundan övmüyorum, Akın’ı tanıyanlar iyi mi biri bulunduğunu iyi biliyorlar ve söylüyorlar. Neye ağlayacağım, neyi unutup neyi söyleyeceğimi bilmiyorum. Bir boşlukta hissediyorum kendimi.” diye konuştu.

Baba Genç, Süper Lig’de dün oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında Çaykara Trabzonspor Yandaş Derneğinin, Akın’ı unutmayarak maçta pankart açtığını söylemiş oldu.

Oğlunun, Trabzon’a ulaştığında dernekle beraber Trabzonspor maçlarına gittiğini özetleyen Genç, “Sağ olsun dernek, Akın’a olan sevgisini dün meydana gelen maçta pankart açarak ifade etmiş, benim için teselli bunlardır.” dedi.

Konuşurken duygusal anlamış olur yaşayan Genç, “Üç evladım var. Her insanın yeri değişik kesinlikle fakat Akın’ın yeri apayrıydı. O benim arkadaşımdı, sırdaşımdı, her şeyimdi, onunla her şeyi paylaşırdım.” ifadelerini kullandı.

Genç, Akın’ın otopsi sonucunun ya da vakayla ilgili hemen hemen net bir bilginin kendilerine verilmediğini belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Paris’teki polislere güveniyorum. Bizlere oldukça ilgili davrandılar, belli bir aşamada olduklarını ve gelecek hafta informasyon vereceklerini söylediler. Akın’ın katili ya da katilleri yakalanırsa oldukca küçük bir teselli olacağım. Zira Akın daha geri dönmeyecek fakat en azından sebebini öğreneceğim. Sebebi nedir? Herhalde o da bir rahatlıktır. Şu anda derin ve karanlık bir kuyunun içinde çırpınıp duruyoruz, nereden çıkacağımızı hesap ediyoruz. Bu kadar günahsız ve her yönüyle değişik bir çocuk niçin katlediliyor? Onu öğrenmek isterim.”

AKIN’IN CENAZESİ ÇARŞAMBA GÜNÜ TRABZON’DA DEFNEDİLECEK

Asım Genç, Fransa’da yarın cenaze töreni düzenleneceğini, törene Akın’ın okul arkadaşlarının da katılacağını belirterek, 3 Ocak Salı günü de oğlunun Fransa’daki okulunda anma töreni düzenleneceğini kaydetti.

Akın’ın iki ağabeyinin cenaze işlemleri için Paris’te bulunduğunu aktaran Genç, Akın’ın cenazesinin 28 Aralık Çarşamba günü 08.45’te uçakla Trabzon’a getirileceğini, gün içinde öğle yada ikindi namazı sonrası cenazesini defnetmeyi planladıklarını söylemiş oldu.

Genç, kendilerine destek olan her insana teşekkür ederek, “Bizlere verilen destek sunar bizi ayakta tuttu, daha perişan bir halde olabilirdik. O nedenle her insana teşekkür ediyorum.” dedi.

Yoruma kapalı.