Finlandiya’da, Türkiye’deki 14 Mayıs seçimleri için oy kullanma işlemi yarın başlıyor

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de 14 Mayıs’ta yapılacak olan Türkiye’de 28. dönem cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin hazırlıkları tamamlandı ve seçmenler yarından itibaren sandık başına gidebilecek. Türkiye’nin Helsinki Büyükelçisi Deniz Çakar, Finlandiya’nın seçim hazırlıklarına ilişkin değerlendirmelerini AA muhabirine iletti.

BİRÇOK ÜLKEDE PARTİLER KURULUYOR

Çakar, seçim için tüm hazırlıklarını tamamladığını belirterek, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak 28’inci dönem cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için İskandinav ve Baltık bölgesindeki birçok ülkede sandık kurulacağını söyledi. Finlandiya’da 1. tur seçimleri için oy verme sürecinin 7 Mayıs akşamı sona ereceğini kaydeden Çakar, “Finlandiya’daki vatandaşlarımızı 1-7 Mayıs tarihleri ​​arasında oylarını kullanmaya bekliyoruz.” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre Finlandiya’da 6 bin 791 seçmen bulunuyor. YSK’dan yapılan açıklamaya göre, Finlandiya’nın yanı sıra İskandinav ve Baltık bölgelerinde İsveç, Norveç, Danimarka, Litvanya ve Estonya’da sandık kurulacak.

Yoruma kapalı.

seo paket