Elon Musk yapay zekaya da el attı! Kritik ismi takıma aldı

SpaceX ve Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın OpenAI tarafından geliştirilen AI chatbot ChatGPT ile rekabet edecek yeni bir laboratuvar oluşturmak için AI araştırmacılarına başvurduğu kaydedildi. Yahoo News’in ilgili kaynaklardan öğrendiğine göre Musk, ChatGPT ile rekabet edebilecek bir ekip oluşturmak için yakın zamanda Alphabet’in DeepMind AI biriminden ayrılan araştırmacı Igor Babuschkin’i işe alıyor.

RESMİ OLARAK İMZALANMAMIŞTIR

Musk ve Babuschkin’in yapay zeka araştırmalarına devam etmek için bir ekip kurmayı tartıştıkları söyleniyor, ancak proje henüz başlangıç ​​aşamasında ve belirli ürünler geliştirmeye yönelik somut planlar henüz açıklanmadı. Babushkin’in Musk’ın yeni girişimine henüz resmi olarak imza atmadığı aktarılıyor.

Komuta göre metin, şiir ve hatta bilgisayar kodu yazabilen OpenAI tarafından geliştirilen metin tabanlı bir sohbet robotu olan ChatGPT’nin kurucu ortağı olan Musk, 2018’de yönetim kurulundan ayrıldı.

3 Aralık 2022’de Musk, Twitter’da şunları paylaştı: “ChatGPT inanılmaz derecede iyi. Tehlikeli derecede güçlü yapay zekadan uzak değiliz.” açıklamalarını yaptı.

Yoruma kapalı.