Elektromanyetik Tambur

Elektromanyetik Tambur

 

Elektromanyetik tambur ayırıcılar, elektromanyetik alan şiddetinin varlığında serbestçe hareket edebilen ve en önemlisi manyetik olmayan bir kılıftan oluşur. Eşit bir şekilde beslendiğinde, manyetik olmayan kılıfta dağılan malzeme, manyetik ve manyetik olmayan olarak ayrılır. Kuru manyetik tambur seperatörlere göre daha büyük boyutlu malzemeler için kullanılabilir. Malzeme manyetik bir varile dökülür. Manyetik olmayan parçalar manyetik alandan hiç etkilenmeden tambur hızında dökülür. Manyetik kısımlar, manyetik alanın kuvveti ile tambur içinde tutulur ve manyetik alanın bittiği bölgeden kolayca dışarıya atılımı sağlanır.

 

Elektromanyetik tambur genelde geri dönüşüm fabrikalarında, geri dönüşüm sahalarında ya da portatif şekilde yapılan geri dönüşüm projelerinde sıklıkla kullanılır. Hurda olan demir malzemeleri diğer malzemelerden ayırmak amacıyla çalıştırılır.

Elektromanyetik varil ayırıcılar, büyük kapasiteli metal geri kazanım ve yoğunlaştırma tesisleri için uygundur. Hurda metal, bıçak, hurda demir gibi birçok büyük ve keskin cismin bulunduğu sistemlerde kullanılmak üzere Bas Tr tarafından yeni geliştirilmişlerdir, elektromanyetik varil ayırıcılar kullanan hurda geri dönüşümünde ve metal zenginleştirme projeleri için uygundur. Güçlü, geniş alan penetrasyonu olan güçlü bir manyetik alan, çok büyük ve keskin demir ve demir parçacıklarının etkili bir şekilde ayrılmasını sağlar. Elektromanyetik Tambur Ayırıcı, ağır hizmet tipi metal ıslahı ve demir zenginleştirme tesislerinde kullanılmak amacıyla üretilmiştir. Hurda metal, bıçak, hurda demir gibi birçok büyük ve keskin cismin bulunduğu sistemlerde kullanılırlar. Uygulama büyük demirli metal kütlelerine sahipse tambur mıknatısının çapı burada oldukça önemlidir. Optimum ayırma işlemi sağlamak amacıyla yeterli yüzey alanı ve sıyırıcılar arasında boşluk gereklidir. Ayrıca, büyük taneli parçalayıcı uygulamalarında, temel işlem ekipmanının korunması istenebilir.

 

Elektromanyetik Hurda Tambur Ayırıcı, zorlu çevre koşullarında performans göstermesi için güçlü ve sağlam olarak üretilmelidir. Bu sebeple tambur kısmı aşınmaya dayanıklı olması gerekir ve kalın malzemeden yapılması gerekir. Manyetik çekirdeğin ve bobinin optimizasyonu ve doymuşluğu tamamen maksimize edilerek çok dirençli ve üretken bir manyetik alan elde edilir. Elektromanyetik tamburlar, D1500 mm’ye kadar çap, 2000 mm’ye kadar çalışma genişlikleri ve maksimum 15 kW güç üretebilir. Ayrıca Bas Tr firmasında üretilen elektromanyetik tamburlar tam otomatik olarak üretilmişlerdir.

 

Elektromanyetik tamburun diğer tamburlardan farklı daha çok elektrikli olarak çalışması ve otomatik olmasıdır. Basit bir ayırıcı ve bu ayırıcı arasında zaman ve hız farkı oldukça belirgin olarak gözlemlenmiştir. Bas Tr firması ile üretilen bu elektromanyetik tambur makinesi kendi internet adreslerinde satılmaktadır.

 

Yoruma kapalı.

seo paket casibom