DSÖ'den korkutan açıklama: Covid-19 hiçbir yerde bitmedi!

DSÖ’den korkutan izahat: Covid-19 hiçbir yerde bitmedi! – Sıhhat Haberleri

DSÖ'den korkutan açıklama: Covid-19 hiçbir yerde bitmedi!

Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ), Covid-19 salgını hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu. DSÖ’nün bağımsız uzmanlardan oluşan Acil Durum Komitesi tarafınca meydana getirilen açıklamada, Covid-19’un 30 Ocak 2020’de DSÖ tarafınca “Internasyonal Ehemmiyet Arz Eden Halk Sağlığı Acil Durumu” duyuru etmesinden bu yana hala küresel bir acil sıhhat durumu olmaya devam etmiş olduğu ifade edildi.

SON 2 HAFTADAN VAKALAR YÜZDE 30 ARTTI

Artan vakalar, devam eden viral evrim ve bazı ülkelerde sıhhat hizmetleri üstünde devam eden baskı sebebiyle Covid-19 salgınının hala acil bir durum olduğu anlamına geldiğini aktaran Komite, son iki haftada DSÖ’ye bildirilen vakaların yüzde 30 arttığını sadece büyük seviyede aşılardan meydana gelen artan nüfus bağışıklığının hastaneye yatışları ve can kayıplarını azalttığını belirtti.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre’nin Cenevre kentinde sanal bir basın toplantısında yapmış olduğu açıklamada, “Covid-19 hiçbir yerde bitmedi” ifadelerini kullanarak, “Virüs bizlere doğru gelirken, ikimiz de geri itmeliyiz” dedi.

Dünya genelinde 561 milyon 978 bin 768 Covid-19 vakası tespit edilirken, 6 milyon 375 bin 51 şahıs ise virüs sebebiyle yaşamını yitirdi.

Yoruma kapalı.