Donald Trump'tan 2024 için adaylık sinyali

Donald Trump’tan 2024 için adaylık sinyali – Dünya Haberleri

Donald Trump'tan 2024 için adaylık sinyali

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, ABD’de 2024 senesinde yapılacak olan başkalık seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulunmuş oldu. Trump verdiği bir röportajda, seçimlerde aday olacağına dair sinyal vererek, Kendi aklımda, bu sonucu çoktan verdim, bu yüzden artık hiçbir şey etkili değil. Kendi aklımda bu sonucu çoktan verdim” ifadelerini kullandı.

Kendisini bekleyen aslolan büyük kararın, aday bulunduğunu Kasım’daki kurultay ara seçiminden ilkin mi, yoksa sonrasında mı duyuracağı bulunduğunu aktaran Trump, “Ilkin mi, sonrasında mı? Bu benim büyük kararım olacak” dedi.

Ara seçimlerden ilkin izahat yapmanın bir avantaj sağlayabileceğini belirten Trump, bunun öteki potansiyel adayların kendi kampanyalarını başlatmaktan caydırabileceğini aktardı.

Öteki potansiyel Cumhuriyetçi adaylar hakkında endişelenmediğini dile getiren Trump, şu anda en kuvvetli Cumhuriyetçi aday olarak kabul edilen Florida Valisi Ron DeSantis’i rakip olarak görmediğini açıkladı.

ABD basınında yer edinen haberlerde, Trump’ın 2024 seçimleri için adaylığını Eylül ayında açıklayacağı öne sürüldü.

RealClearPolitics anket averajı, Trump’ın oyların averaj yüzde 53’ünü alarak potansiyel Cumhuriyetçi rakiplerinin oldukça önünde bulunduğunu ve peşinden yüzde 20,5 ile DeSantis’in geldiğini gösterdi.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom