Diyet yaparken açlık hissi nasıl önlenir?

Diyet yaparken açlık hissi nasıl önlenir? – Sıhhat Haberleri

Diyet yaparken açlık hissi nasıl önlenir?

Kilo vermek çoğumuz için zor bir mücadeledir ve yaptığımız diyetin sonuçlarının gözle görünür hale gelmesi aylar sürebilir. Daha azca kalori tükettiğimiz süre, vücut yağ yakmaya adım atar ve kilo veririz. Sadece tüketilen kaloriyi azaltmak ne yazık ki açlık hissinin oluşmasına niçin oluyor. Diyet yaparken açlık krizleri yaşıyor ya da açlık hissini bir türlü bastıramıyorsak, sıhhatli atıştırmalıklardan yardım almalıyız. Bilhassa aralıklı oruç rejimi yapıyorsanız, açlığı önlemenin en iyi yolu, bir şeyler yiyecek yerine içeceklerden (milkshake benzer biçimde) yardım almanızdır.

TOK TUTAN MILKSHAKE TARİFİ

Malzemeler
150 ml tam yağlı süt
50 gr tuzsuz naturel tereyağı
50 ml hindistancevizi yağı
200 ml hindistancevizi kreması
1 yiyecek kaşığı kakao
Çeyrek çay kaşığı tuz

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırın, yeter. Yaz ayları için ideal. Eğer sıcak içecekseniz, tüm malzemeyi karıştırıp ocakta ısıtın. İçine sevdiğiniz başka şeyler katabilirsiniz. Vanilya tozu, badem yada makademya yağı, böğürtlen türü küçük taneli meyveler bu karışıma oldukça yakışacaktır. Shake seçimi içeceklere kattığınız malzemeler, protein ve lif bakımından varlıklı olmalı ve besleyici özellikleri olmalı. Tükettiğiniz atıştırmalıkta gıda ve lif fazlaysa daha azca aç hissedersiniz. Açlığınızı bastırmak için yiyecek bir şeyler arıyorsanız, kabuklu kuruyemişler ideal olacaktır. Günde 50 gram ve protein açısından varlıklı olan kabuklu kuruyemiş tüketmeye itina göstermelisiniz.

DAHA AZ AÇ HİSSETMENİN BAŞKA YOLLARI VAR MI?

Kuruyemişler ve lifli içecekler haricinde, rejim yaparken daha azca aç sezmek istiyorsanız, günde 50-70 gr. protein almaya itina göstermelisiniz. Kas yapımı ve metabolik işleyiş için protein son aşama önemlidir.

Yoruma kapalı.