Destici: PKK’nın desteğiyle, FETÖ’nün desteğiyle seçim kazanmayı düşlüyorlar

Sivas Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara hitap eden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kendisiyle birlikte şehadete yürüyen Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarını anarak hukukuna sonuna kadar uyacaklarını söyledi.

Destici, PKK’nın siyasi kolu HDP’nin de Millet İttifakı masasında 7’nci ortak olduğunu ve bu ittifakın adayının seçimlerde 44,5 oy aldığını söyledi.

“Aslında uzun sürdü. Adam açıkça ‘Gelirsem özerklik getiririm ve bu ülkenin bir bölümünü özerk bölge olarak HDP’ye veririm. Gelirsem terör örgütü yaratmayı ihmal etmiş olurum’ dedi. Suriye’nin kuzeyinde ABD destekli emperyalistlerin desteklediği bir devlet, buna izin vereceğim çünkü YPG bir terör örgütüdür. HDP yani PKK konuşabilecek mi? Neden? Neden?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ile görüşmesinin ardından herhangi bir açıklama yapmadığını daha sonra televizyonda “Demirtaş dahil tüm tutukluları serbest bırakacağım” dediğini belirten Destici, “Sonra Sırrı Sakık ‘Ey Kılıçdaroğlu, verdiğin sözleri açıkla’ dedi. Biri, “40 bin kişinin katili, binlerce asker ve polisin katili Abdullah Öcalan’ın da serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Bir milletvekili, ’15 Mayıs’ konusunda Kılıçdaroğlu’na güvenerek, “Biz de özerklik alacağız, Afrin’i Türk ordusundan alacağız” dedi. o ifadeleri kullandı

Destici, Sivas başta olmak üzere tüm Türkiye’nin özerklik isteyenlere, terör devleti kurmayı amaçlayanlara, askere, polise, kundaktaki bebeğe, öğretmene, çalıştırdığı işçiye tokat attığını belirtti. 14 Mayıs’ta ailesinin geçimini sağlamak için tersanede bulunduğunu ve asıl sebebin 28 Mayıs olduğunu söyledi. kovulacağını vurguladı.

Pazar günkü seçimde Sivas’tan yüzde 90 oy beklediğini ifade eden Destici, terörle en iyi mücadelenin halen devam ettiğini ve bunun için Cumhur İttifakı’nın yanında olduklarını söyledi.

4 Eylül 1919’da mandayı savunanların temsilcilerinin bugün 7. masada olduğunu ileri süren Destici, şöyle devam etti:

“ABD’nin desteğiyle seçimi kazanmak istiyorlar. İngiltere’nin desteğiyle seçimi kazanmanın hayalini kuruyorlar. PKK’nın desteğiyle, FETÖ’nün desteğiyle seçimi kazanmanın hayalini kuruyorlar ama bu millet” Bu asil ve asil millete Türkiye müsaade etmez. Biz Kürdüz, Türkmeniz. Çerkeziyle, Boşnakıyla, Alevisiyle, Sünnisiyle büyük bir milletiz. Biz hep vatanımız, hep milletimiz diyeceğiz. Elbette mültecileri göndereceğiz ama Stalin’in kafasıyla, faşist bir akılla değil. Halk İttifakı olarak onları da geri göndereceğiz ama insani olarak ve bu toprakların mayasına göre göndereceğiz” dedi.

Destici, Pazar günü yapılacak seçimlerde herkesi sandığa gitmeye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırdı.

Yoruma kapalı.