Çocuk hastanesine füze – Son Dakika Haberler

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Mescid Aksa’ya müteakip baskınlar düzenleyici istilacı Dün İsrail kuvvetleri cuma namazından önce kısıtlama istedi. Ancak 130 bin Müslüman Cuma namazı Mescid-i Aksa’da Tamamlamak. Akşa için baskınlardan sonra Füze fırlatıldığı iddia edildi İsrail’den önceki gün Lübnan’daki ordu saldırıyı gerçekleştirmişti. Lübnan’dan fırlatıldı roketlere tepki olarak Gazze’deki işgal güçleri gece hava saldırıları gerçekleştirilen

Filistin sağlık bakanlığı, Gazze Şeridi’ndeki bir çocuk hastanesinde hasar meydana geldiğini söyledi. Ed-Durra Çocuk Hastanesi’ne kaldırılan hastalarda büyük panik yaşandığı açıklandı. Lübnan ile İsrail arasındaki sınırda bulunan Birleşmiş Milletler geçici barış gücü, her iki ülkenin de savaş istemediğini söyledi.

İKİ YERLEŞİM YERLEŞİMİNİ ÖLDÜRDÜ
Batı Şeria’nın Ürdün Vadisi bölgesindeki bir Yahudi yerleşim yeri yakınlarında düzenlenen silahlı saldırıda iki yerleşimci öldü, biri ağır yaralandı. Uzmanlara göre İsrail’de aşırı sağcı hükümet önümüzdeki günlerde Mescid-i Aksa ve Gazze’ye yönelik saldırılarını artıracak.

Yoruma kapalı.

seo paket