BM’den Hatay depremi açıklaması: Desteğimiz sürecek

Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı kuruluşlar, Hatay’ın Defne ilçesinde meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye ve Suriye’ye desteklerini sürdüreceklerini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye ve Suriye’de daha fazla can kaybı, yaralanma ve travmaya neden olan sarsıntılardan endişe duyuyoruz. DSÖ ekipleri çalışıyor. ihtiyacı olan herkese acil bakım sağlayabilmeleri için her iki ülkede de sağlık çalışanları ve gezici klinikleri tıbbi malzeme ile desteklemektedir.” o ifadeleri kullandı

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Twitter’dan yaptığı açıklamada, yeni depremin Türkiye ve Suriye’deki depremlerden acı ve kayıp yaşayan herkeste korku ve zarara yol açtığını söyledi.

Grandi, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne (BMMYK) bağlı ekiplerin depremden etkilenen bölgelerdeki deprem yardım çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Dün yerel saatle 20.04 sıralarında, merkezi Hatay’ın Defne ilçesinde olan 6.4 büyüklüğünde deprem, bazı çevre il ve ilçelerde de hissedildi.

Yoruma kapalı.