Biden: “Saldırı silahlarını ve yüksek kapasiteli şarjörleri yasaklamaya kararlıyım”

Biden, Ocak ayında toplu silahlı saldırının meydana geldiği California, Los Angeles’ta düzenlenen programda silahlı şiddeti önlemek için yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Los Angeles şehrinin yaklaşık 10 kilometre doğusundaki Monterey Park’ta 21 Ocak akşamı Ay Yeni Yılı kutlamaları sırasında silahlı saldırıda hayatını kaybedenleri anan Biden, saldırıyı “Mass’teki en kötü cinayetlerden biri” olarak nitelendirdi. Kaliforniya Tarihi”.

Biden, saldırının Asyalı Amerikalıların yoğun olarak yaşadığı bölgede gerçekleştiğine ve Kovid-19 salgınından bu yana Asyalılara yönelik nefret suçlarının arttığına dikkat çekti.

Öte yandan Biden, Asyalı Amerikalı göçmen bir ailenin mücadelesini anlatan yapımın dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Oscar olarak da bilinen 95. Akademi Ödülleri’nde ödül aldığını hatırlattı. sinema.

Bu tür saldırıların önüne geçmek için yeni bir kararnameye imza attığını açıklayan Biden, Kongre’ye silah satışları için kapsamlı bir sabıka kaydı araştırması yapmaya ve üreticilere yönelik sorumluluk muafiyetini kaldırmaya çağrıda bulunduğunu söyledi.

Biden, kişilerin silah almadan önce aile içi şiddet uygulayıp uygulamadıkları gibi birçok kontrolün yapılması gerektiğini vurguladı ve bu kapsamda toplumu bilinçlendirme kampanyalarını yaygınlaştıracaklarını söyledi.

Başkan Biden, “Saldırı silahlarını ve yüksek kapasiteli şarjörleri yasaklamaya kararlıyım” dedi. ifadesini kullandı.

Geçen hafta Kongre’ye sunduğu 2024 mali bütçesinin daha güvenli bir toplum için ruh sağlığı hizmetlerine erişimi ve şiddetten etkilenenlere mali katkıları içerdiğini kaydeden Biden, kurumlara fon kesmek yerine Kongre’deki Cumhuriyetçilerin bütçeyi onaylaması gerektiğini vurguladı. kolluk kuvvetleri ve FBI gibi.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom