Belçika ve İspanya başbakanları Gazze için Orta Doğu’ya gidiyor

Belçika hükümeti de 7 Ekim saldırılarının ardından Hamas’a tepki ve İsrail’e destek mesajları göndermiş ancak İsrail saldırılarının yoğunlaşması sonrasında saldırıların artık orantılı olmadığını ifade etmişti.

Başbakan Alexander De Croo, Hamas’ın saldırılarına devam etmesi halinde İsrail’in kendisini savunma hakkına sahip olduğunu öne sürerek, şöyle konuştu: “Ancak bu asla halkın hayatta kalması için gerekli ihtiyaçları ortadan kaldırmanın bahanesi olamaz. Gazze’yi abluka altında tutun. kabul edilemez ve ablukanın sona ermesi gerekiyor.” dedi.

İsrail’in 7 Kasım’da Gazze mülteci kamplarına yönelik saldırılarına tepki gösteren De Croo, “Gördüğümüz şey artık orantılı bir tepki değil” dedi. dedi.

Belçika Kalkınma İşbirliği Bakanı Caroline Gennez de Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (UCM) İsrail’e karşı işlenen savaş suçlarıyla ilgili soruşturma başlatılması çağrısında bulundu. Gennez, Belçika’nın Filistin devletini tanımayı düşündüğünü, birçok AB üyesi ülkenin ve hatta İspanya dahil büyük ülkelerin bile Belçika ile aynı şeyleri düşündüğünü söyledi.

Belçika Federal Parlamentosu Temsilciler Meclisi Başkanı Eliane Tillieux, 15 Kasım’da İsrail’in gönderdiği “Hamas saldırılarının videosunu” görmek istedi ve şunları söyledi: “O halde Gazze’deki katliamları İYİ göstermek gerekiyor. ” Reddetti.


Yoruma kapalı.

seo paket casibom