Barkey’ler büyük puzzle’ın sadece küçük birer parçası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayıs kazanma şansı sen daha güçlü olduğunda Birleşik devletlerden kurulan ve yönetilen Batı’da histerik sanrılar ve sistematik saldırı tekrar alevlendi. Sandıklarda Erdoğan’ın sandıkta yenilmeyeceğinin anlaşılması, Amerika Birleşik Devletleri’nin efendisi proje’ incelemesine yol açtı.
Bu içerikte CIA’in “uzun adamı”. Devirmeyi amaçlayan ‘Uzun Oyun’ adını alır “Yumuşak Hit Mühendislik” proje silahlı güç ve çatışma dahil olmak üzere her türlü çatışma. ‘sert diplomasi’ VE Askeri müdahale seçenek kullanmaya karar verdi.
Kronolojik olarak gidersek, bu kirli tezgahın nasıl tasarlandığı ve nasıl araştırıldığı adım adım daha net görülecektir. 2023’ün başı ile Atlantik’in iki yakasında titreşen. Amerika Birleşik Devletlerikıyıda bir köşede saklanmış belgelerOrası Erdoğan karşıtlığı ne kadar yozlaşmış kayıtlıdır darbeci çağırıp konsantre olursa hepsini aynı anda açtı.
The Economist, BBC, FT, WSJ, CNN, NYT, Die Welt, Der Spiegel ve WP. ideolojik cihaz Batı medyası ve düşünce kuruluşları sistematik manipülasyona başladı.

***

İlk çatlak sesi “CIA ile birlikte pek çok ülkede kim darbe planlıyor? itirafçı Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşmiş Milletler Ulusal Güvenlik Konseyi Temsilci olarak görev yapan eski neocon John Bolton’dan geldi. 2 Ocak’ta ONLAR 16 Ocak’ta Daily Telegraph ve WSJ’ye. Bolton’un yazdığı “Batı, Erdoğan’ı durduracak Türkiye’yi NATO’dan çıkarın. Türkiye çıkarılamazsa da NATO kapatılmalıdır. aramasına kızgınlığını kustu.
Darbe sonrası Bolton bu kez sahnede Rasmus Paludan keyifsiz olanlar sürgüne gönderildi. Danimarkalı ırkçı Paludan, 21 Ocak’ta Türkiye’deki İsveç Başkonsolosluğu önü Döviz kuruan- Kerim’de aşağılık yakma eylemi gerçekleştirilen Paludan’a destek için harekete geçin Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Fransa 27 Ocak’ta Türkiye’deki vatandaşları için’terör riskiİçinde kurmak.
Sonraki 31 Ocak’ta Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu kapatma kararı alınmış. ayrıca 1 şubatta Almanya, Fransa, Fransa, Belçika, İngiltere, İsviçre, İtalya ve nihayet İsveç aynı yolu izledi.

***

Bu hamleler, Türkiye’ye yönelik operasyonların çoktan psikolojik savaşı geride bıraktığını ve diplomatik, siyasi ve askeri savaş aşamasına geldiğini gösteriyor.
Bunun kanıtı, Erdoğan’ın baş düşmanlarından biri ve 15 Temmuz darbesinin baş zanlılarından biri olan Henri Barkey’dir. 3 Şubat’ta Dışişleri dergideki makale.
ABD Dışişleri Bakanlığı Politika Planlama Ofisi’nde eski bir yetkili olan Barkey, “Türkiye’nin Atılımı mı?” Erdoğan’ın ekonomik, siyasi ve diplomatik saldırı mekanizmaları ile sandıktan galip çıkmamasını sağlayacak mekanizmalar başlıklı yazısında, ABD devletinin Ege, Akdeniz, Kuzey Suriye e KKTC’de seçim öncesi çatışma seçeneklerine hazırlanması gerektiğini söylüyor.
Görüldüğü gibi Erdoğan’ın yeniden seçilme şansı arttıkça, Hafakanlar Batı’ya akın ediyor. Bu saldırılar bize Türkiye’ye düşman en büyük örgütlü yapının hala ‘olduğunu’ söylüyor.Amerikan organizasyonu de gösterir. Unutmayalım ki ABD, CIA’in “uzun oyun” stratejisiyle Malezya’da 60 yıldır iktidarda. partiyi yok etti. Bu seçimde başarısız olurlarsa diğer seçimlerde kaldıkları yerden devam edecekler.
Yani iş FETÖ, PKK ve DHKP-C Yıkımla ya da seçimlerin zaferiyle bitmiyor. ABD önderliğindeki muhalefet çok sistematik bir dönüşüm yolu jeokültürel mücadele verilmelidir.
Parçalara değil büyük yapboza odaklanarak bataklığı tamamen kurutmanız gerekiyor. Aksi halde içerideki ve dışarıdaki Amerikan örgütünün militanları Türkiye’yi rehin alana kadar durmayacaktır.

Yoruma kapalı.