Banka soygunu için kazdığı tünelin altında kalan adam saatler sonra kurtarıldı

  • Övgü Pınar
  • Roma

2 saat ilkin

İtalya itfaiye biriminin operasyondan paylaştığı fotoğraf

Kaynak, Vigili del Fuoco

İtalya’nın başkenti Roma’da banka soygunu için kazıldığı sanılan bir tünel çökünce cadde ortasında devasa bir çukur oluştu. Yıkıntı altında kalan tünelde sıkışan bir adam sekiz saat devam eden bir operasyonla kurtarıldı.

Vatikan civarlarındaki 11. Innocenzo Caddesi’nde dün asfalt yolda çökme meydana geldi.

Ortalama altı metre derinliğinde bir çukur oluşan yolun altına bir tünel kazıldığı görüldü.

Yıkılan yolun enkazıyla tıkanan tünelden yardım çığlıkları geliyordu.

İlk başta bir yol işçisi olduğu sanılan adamı kurtarmak için itfaiye de dahil ortalama 30 kişilik bir kurtarma ekibi çağrıldı.

Kurtarma görevlileri, adamı yıkıntı altından çıkarabilmek için paralel bir tünel kazdı, bu esnada adama oksijen ve sıvı besin desteği sağlandı.

Sekiz saat kadar devam eden sıkıntılı bir operasyonla kurtarılan adam yaralı bir halde hastaneye kaldırıldı.

Güvenlik güçlerinin yapmış olduğu araştırmalarda, boş bir mağazadan süregelen tünelin bir banka yakınlarına ilerlediği belirlendi. Çete üyesi oldukları tahmin edilen 3 şahıs gözaltına alınarak sorgulandı.

“Film benzer biçimde vurgun girişimi trajediye dönüşüyordu”

Ansa haber ajansına bakılırsa çetenin, İtalya’da dinlence süreci olması sebebiyle şehirlerin büyük oranda boşaldığı gelecek hafta sonunda bir banka soygunu yapmayı düşündüğü ihtimali üstünde duruluyor.

Ansa, haberde, “Film benzer biçimde vurgun girişimi neredeyse trajediye dönüşüyordu” diye yazdı.

La Repubblica gazetesine konuşan mahalle sakinleri, son haftalarda bölgede oldukca sayıda soygun yaşandığını söylemiş oldu.

Mahallelilerden biri de, tünelin girişinin bulunmuş olduğu boş mağazadan günlerdir akşam saatlerinde inşaat çalışmasına benzer sesler geldiğini söyledi.

Yoruma kapalı.