‘Balkan Ninnisi’ dizisinin galası Üsküp’te yapıldı


Eski Üsküp Çarşısı’ndaki Kurşunlu Han’da gerçekleşen galaya, Şimal Makedonya Kültür Bakanı Bisera Kostadinovska Stoyçevska, Üsküp Belediye Başkanı Danela Arsovska, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, TRT Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT yönetiminin yanı sıra Balkan Ninnisi dizisi oyuncuları ve yapım ekibi katıldı.

Gala öncesinde basın mensupların yapmış olduğu izahat icra eden TRT Genel Müdürü Sobacı, dizinin ilk bölümünü seyirciyle eş zamanlı izleyeceklerini kaydederek, hikâyenin geçmiş olduğu yer olan Üsküp’te oyuncular, misafirler ve soydaşlarla ilk kısmı izleyecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylemiş oldu.

 

Sanat dünyasının usta adları Erdal Özyağcılar ve Hasret Türkad’ın, başrolleri Emre Bey ve Merih Öztürk’le paylaşmış olduğu dizide; Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut, Bennu Şahin ve Erman Saban rol alıyor. Dizinin yönetmenliğini Doğan Umut Karaca ve Volkan Kapkın üstlenirken, senaristliğini Uğur Uzunok, Nurullah Sempatik, Abdülhamid Işık ve Esma Koç kaleme alıyor.

Balkan Ninnisi dizisi, her salı akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

Yoruma kapalı.