Bağırsakları motor gibi hızlı çalıştırıyor!

Bağırsakları motor gibi hızlı çalıştırıyor! – Sıhhat Haberleri

Bağırsakları motor gibi hızlı çalıştırıyor!

YOĞURT 

Tamamen organik ve laktozsuz yoğurt, hem mide hem de bağırsak sağlığını korur. İçerdiği vitamin ve minerallerle öğün aralarında çoğunlukla tüketilmesi ihtiyaç duyulan yoğurt, hazımsızlık şikayetini de giderir.

KURU ERİK 

Kabızlığa iyi geldiği yaygın olarak malum kuru erik, hem lif açısından zengindir (yarım bardakta 6 g), hem de kabuğunda bağırsak çalıştıran bazı naturel maddeler ihtiva eder.

SU 

Sindirim sisteminizin sıhhatli çalışabilmesi için kafi oranda su içmeniz oldukça mühim. Kabızlığın en önde gelen sebeplerinden biri dehidrasyon, şundan dolayı kafi sıvı almadığınızda dışkınızın yumuşayıp bağırsaklarınızda hareketlenmesi mümkün olmuyor. Kola, kahve, çay gibi içecekler maalesef sayılmıyor, su içmeniz gerekiyor. Suyun tadını sevmiyorum diyorsanız içine salatalık, nane, limon, çilek dilimleri ilave ederek sevdiğiniz bir aromayı naturel yoldan yaratabilirsiniz.

KİVİ 

C, D ve K vitamini bakımından varlıklı bir meyve olan kivi de bağırsakların oldukça daha sıhhatli bir halde çalışmasını sağlar. Zayıflamaya destek olduğundan hem mide hem de bağırsak sağlığı için sık sık tüketilmelidir.

KETEN TOHUMU 

Son yıllarda hem Türkiye’de hem de dünya genelinde sık sık tüketilen bitkilerin başlangıcında geliyor. Çayı da yapılabilen keten tohumu yüksek oranda omega 3 yağ asidi ihtiva eder. Bağırsak faaliyetlerini düzenleyen bu bitkinin aç karnına tüketilmesi gerekiyor.

ARMUT 

Armut bağırsak sağlığına en iyi gelen meyvelerden biridir. Mevsiminde tüketilmeyen armutlar ise hormonlu olduğundan sağlığa zararlıdır. Öteki tüm meyveler gibi armudun da bir tek mevsiminde tüketilmesi öneriliyor.

Yoruma kapalı.