BAE’den Türkiye ile imzalanan ortaklık anlaşmaları açıklaması: Stratejik hedefler amaçlanıyor

BAE Hükümeti Basın Ofisi, Türkiye ile BAE arasındaki ikili ticaret ve yatırımı artırmak için dün imzalanan “Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması”na ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, iki ülke arasındaki bu anlaşmanın umut verici bir hava oluşturduğu, bu atmosferin iş dünyasını daha verimli iş birliğine teşvik edeceği ve iki ülke halkına ve ekonomisine fayda sağlayacağı ifade edildi.

BAE hükümeti açıklamasında, “Anlaşma, özellikle ticaret hacmini artırarak bir dizi iddialı stratejik hedefe ulaşmayı amaçlıyor.” dedi. ifadesi yer aldı.

Türkiye ile BAE arasındaki Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması’nın imza töreni dün Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve BAE Ekonomi Bakanı Abdullah bin Tavk al-Merri’nin katılımıyla BAE’nin başkenti Abu Dabi’de düzenlendi. ve Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Ahmed ez-Zuyudi.

Görüşmeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan da video konferans yöntemiyle katıldı.

Erdoğan konuşmasında, “Anlaşmanın küresel niteliği sayesinde ticaret hacmimizi 5 yılda 25 milyar dolara çıkaracağımıza inanıyorum” dedi. ifadesini kullanmıştı

BAE Devlet Başkanı Al Nahyan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda anlaşmayı “iki ülke ilişkilerinde nitelikli bir adım” olarak değerlendirdi.

Yoruma kapalı.

seo paket