Asos Ev Temizlik Şirketi İstanbul

Asos Ev Temizlik Şirketi İstanbul

 

Temizlik şirketi, Ev temizliği bazen kaybedeceğiniz bir savaşta olduğunuzu hissedebilir. Temizlenmesi gereken çeşitli oda ve yüzeylerden temizlenmesi gereken çeşitli ürünlere kadar, bu işler zaman alıcı ve nispeten maliyetli olabilir. Neyse ki, hem zamandan hem de bütçeden tasarruf ederken evinizi temizlemek için günlük ev eşyalarından bazılarını yeniden kullanabilirsiniz.

 

Temizlik Şirketi

 

Halı ve kilimlerdeki hoş olmayan lekeleri çıkarmak için her zaman sirke, su ve buharlı ütü kullanabilirsiniz. Sirke ve suyu 1:3 oranında karıştırın, lekeye uygulayın, ıslak bir bezle örtün ve bir dakika boyunca buharlayın. Kilim veya halıları kokudan arındırmak istiyorsanız, kabartma tozu serpin, bir saat bekletin ve vakumlayın.

 

PARLAK PENCERE CAMLARI

 

¼ fincan ovma alkolü (%70 konsantrasyon), ½ fincan beyaz sirke ve 2 fincan suyu boş bir sprey şişesinde karıştırarak cam temizleyicinizi yapın. Karışımı camın üzerine püskürterek ve temiz bir mikrofiber bezle silerek camları temizleyin.

 

TIRAŞ KREMİ İLE TEMİZ DÖŞEME

 

Biraz tıraş kremi sürerek döşeme lekelerini çıkarın (jel türünden kaçının). 30 dakika bekletin ve kurulayın. Alternatif olarak, lekeyi ıslak bir bezle hafifçe vurabilir, biraz tıraş kremi uygulayabilir ve bir süngerle temizleyebilirsiniz. Krem, inatçı yağ ve gres lekelerini parçalayabileceğinden yemek lekelerini giderir.

 

PERDELERİNİZİ TEMİZLENİR

 

Elinize eski, temiz bir çorap koyarak panjurları temizleyebilirsiniz. Suyla nemlendirin ve her çıtanın üzerinden geçirin. Baş parmağınızı altta ve dört parmağınızı üstte kullanın, böylece çıtayı yalnızca bir kez yaparsınız. Bir sonraki çıtaya geçerken yere düşen tozu silebilmek için en baştan başlamayı unutmayın.

 

SOBA BRÜLÖRLERİNİZE YENİ BİR GÖRÜNÜM VERİN

 

Bazı yağ ve kirler sadece sabun ve su gerektirir. Ancak bu işe yaramazsa, çıkarılabilir brülör parçalarını büyük bir sandviç torbasına koyun ve çeyrek fincan amonyak dökün. Torbayı kapatın ve amonyağı bir gece bekletin. Sabah, pisliği kolaylıkla sileceksiniz.

 

BUZDOLABINI YENİLEYİN

 

Buzdolabınızı, eski yiyecekleri atarak, rafları, bidonları ve sebzelik çekmecesini silerek temizleyin. Kötü kokuyu emen kahve kullanarak da buzdolabının kokusunu giderebilirsiniz. Daha iyi ve taze bir koku için taze çekilmiş kahveyi (bir tabağa eşit şekilde yayın) bir gece boyunca buzdolabına koyun.

 

Ev Temizliği, Duş başlığı veya musluk çevresinde sert su birikintisi varsa, bunları çıkarmak için damıtılmış beyaz sirke kullanmalısınız. Musluk için, sirkeye batırılmış bir kağıt havluyu kulpların etrafına sarın ve 20 dakika bekletin. Duş başlığı için bir sandviç poşetini sirke ile doldurun, lastik bantlar kullanarak duş başlığına yerleştirin ve gece boyunca ıslanmaya bırakın. Sert suyu temizlemek için artık eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

 

Çöp imhanızı sterilize etmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Bıçakları keskinleştirmek ve temizlemek için üniteden biraz buz küpü geçirin. Kokuları gidermek ve hafif bir narenciye kokusu vermek için atarken birkaç portakal veya limon kabuğu ekleyin.

 

TUVALETİ TEMİZLERİZ

 

Işıltılı temiz bir tuvalete sahip olmak sadece 10 dakikadan daha az bir angaryadır. Kabartma tozu, sirke ve tuvalet fırçasına ihtiyacınız olacak. Klozetin içine bir bardak sirke dökün ve bir dakika bekletin. Bir bardak kabartma tozu ve bir bardak sirke daha ekleyin – karışım kabarcıklı bir çözelti oluşturacaktır. 5 dakika bekletin; tuvalet fırçasıyla ovalayın ve durulayın.

 

Kullanılmış kurutucu çarşaflar evin etrafında sihir yapabilir. Duş kapılarından, aynalardan, süpürgeliklerden, toz abajurlardan ve elektronik cihazlardan su lekelerini temizleyebilirler. Anti statik özelliklere sahiptirler ve bu, tozun temizlenmiş yüzeylere geri yerleşmesini engeller.

 

Büyük ihtimalle nemin dağılması için her duştan sonra duş perdenizi germiyorsunuz ve bu da küflü noktalara yol açabiliyor. Lekeleri çıkarmak için, temizleme ajitasyonunu artırmak için perdeleri hafif bir deterjan ve üç banyo havlusu ile çamaşır makinesine atın.

 

Web vimi katkılarıyla…

Yoruma kapalı.