Anadolu irfanı, her seçimi bir destana dönüştürüyor

İslam dünyasının en büyük trajedisi, coğrafyasının hegemonyasına rağmen aktörlerinin vasatlığıdır.
Bu gerçeği teyit eden sayısız kaotik dönemden geçtik ve geçiyoruz. Gibi sıradan, vizyonsuz ve yaramaz oyuncuların başında sömürgeci ve işgalci zihniyetiyle Engelli Muhalefetimiz ve aydınlarımız geliyor.
emperyal politika kurşun asker içinde bu segmentlerin çoğu büyük hedef yok şüphesiz jeokültürel direnç kırılmaz Hizala yeni Türkiye acı.

***

Bu manada küresel statüko ülkemize onun stratejisi her zaman ‘esaret ya da ölüm’ söz konusu antik tarif «Melis siyaset’ öyleydi.
Ama istiklalinden taviz vermeyeceğini dünyaya ilan etmiş milletimiz budur. koruma merkezleri onların tuzakları 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde bir kez daha dağıldı.
Ancak seçim öncesi kendilerine çok güveniyorlardı. Kazanacaklarından emindiler. Zafer şarkıları söylüyorlardı. Özellikle herkes HDP’nin performansına odaklandı. Fakat HDP Onu ‘sarılacak yılana’ çevirenler çok ciddi yanlış

***

Küresel desteğe rağmen muhalefet ve HDP tarihi bir yenilgi aldı. Bunun gibi marjinal politik söylem gerçeği değiştiremez tekrar gördük.
Çünkü asıl değişim ancak 2002’de başladı. Anadolu’nun Sessiz Devrim’de Gerçek ve tarihi bir irade beyanı ile olabilir.
Fransız düşünür Alan Badiou’nun ‘Be ve Olay/Varlık ve Olay’ yaklaşımla başlayarak muhalefet dersek 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde maruz ‘siyasi çalkantı’ gerçeği değiştir gücü olan bir olay veya birden fazla gerçek ‘organizasyon ve faaliyetler’ “olay”ın anlamı seviyesinde kaldı. Bu yüzden gerçek bir mola için yol açamadılar.
Bu anlamda emperyalist bir ruhla hareket eden CHP ve HDP liderliğindeki muhalefet olumsuz bir dönüşümAnadolu’nun sessiz çoğunluğu ise bir pozitif direnç temsil etmek.
Açıktır ki, sistemin dönüştürülmesinde ‘kutu kafaları’, ‘göbeği kaşı’ veya “hamur” Adıyla küçük düşürülen Anadolu insanı, Batılılaşmış azınlığın avı olan muhalif bilginlerden çok daha fazla muhalifti. ‘baş aşağı, kararlı ve vizyoner mal sahibi’ 28 Mayıs’ta kendini bir kez daha kanıtladı.

***

Çünkü Anadolu insanı yüzyıllardır sağduyu ile hareket etmektedir. toplum içinde politik akıl ve stratejik vizyon dolayısıyla yıkıma yol açmadan değişim sağlar. Seyahat eden muhalifler Sevmediği tabağı ya da bardağı masaya fırlatıp kırmak yerine daha iyisini bir seçenek olarak masaya koyar.
Bu şekilde hem eskiyi tamamen yok etmekle kalmaz, hem de yeniyi ve daha güzeli onu yok etmeden inşa eder. Gezici ve yıkıcı muhaliflerle cellata HDP’li aşıklar Daha iyi anlamaları için aşina oldukları literatürden bir alıntı ile bitiriyoruz.

***

Yunan mitolojisinde statükoya başkaldırıp hükümdarların ateşini çalanlar Prometheus, Zeus hizmetkarı Hermes’e, haykırıyor: “Kötü kaderimi senin bu dünyadaki köleliğine değişmeyeceğimi bil. Zeus’un sadık hizmetkarı o kaya yerine Onun hizmetkarı olmak daha iyi!”

Anadolu insanı, 28 Mayıs’ı da son 21 yıldaki diğer seçimler gibi şanlı bir tarihi zafere dönüştürdü. direniş grubu işte bir adam jeo-kültürel gelenekten miras almıştır.

Yoruma kapalı.