Amerikalı kadından örnek davranış! New Jerseyli Firik ailesi adına camiye bağış yaptı

Pompton kasabasında yaşayan bir sağlık çalışanı olan Regenburgh, Amerikan televizyonunda Queens, New York’ta yaşayan Burak Firik ve ailesinin haberini görünce “büyük bir kalp kırıklığı” yaşadığını ve “ağrılı bir kriz” geçirdiğini söyledi. Türkiye ziyaretleri sırasında enkaz altında yaşamını yitirdi. .

Regenburgh: “Sanırım gittiler.[a Kahramanmaras]Queens şehrinde akrabalarını ziyaret etmek için. Ve sonra onları ve o iki harika küçük çocuğu öldüren artçı sarsıntı oldu. Ve camide görüşülen kişiler[nel Queens]çok şefkatli ve kalpleri kırılmışlardı. Çok üzgün olduğun için mi sana sarılmak istiyorsun.” ifadelerini kullandı.

Amerikan televizyonunda Burak Firik’in yaşadığı Queens’teki Mimar Sinan Camii’nin restorasyonu için gönüllü olarak yardım topladığını öğrenen Regenburgh, caminin adresini aldığını ve Firik’in adına bir mektupla çek gönderdiğini söyledi.

Regenburgh, “Haberlerde bahsettikleri şeylerden biri de babanızın (Burak Firik) caminin restorasyonuna yardım etmeye çalıştığıydı. Çocuklar için UNICEF’e bağışta bulundum ama ‘Küçük bir bağış göndereceğim’ dedim. aile adına biraz daha nasıl dahil olabilirim diye düşünüyorum.” Böylece gerçekleştirmek istediği misyon devam etti dedi.

New Jersey’nin Paterson kasabasında uzun yıllar sağlık memuru olarak çalıştığı için bölgede yoğun bir şekilde yaşayan Türk toplumu hakkında bilgi edinme fırsatı bulduğunu kaydeden Regenburgh, “Böylesine farklı bir yerde çalışmaktan öğrendiğim bir şey var. topluluk, hepimizin farklı olmaktan çok benzer olmamızdır. hepimiz aynı değerleri paylaşıyoruz. hepimiz çocuklarımız ve ailemiz için en iyisini istiyoruz.” ifadesini kullandı.

O devam etti:

“Keşke oraya gidip yardım edebilseydim. Aslında çekici çok iyi kullanıyorum ama eminim ki uluslararası hayır kurumları doğru olanı yapıyordur. Ben de elimden gelenin en iyisini yapıyorum ve keşke daha fazlasını yapabilseydim. Ya yapabilirsem? daha fazlasını yapmanın bir yolunu bul, ben yapacağım.”

KİLİS KONGRESİ YARDIM KAMPANYASINA KATILDI

Amerikalı hayırsever Regenburgh’un da yer aldığı kilisenin Pazar ayininde Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için yardım toplandı, hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Pompton Reform Kilisesi papazı John Burden, New Jersey sakinlerinin depremzedelere yardım sağlamak için ne yapabileceklerini sorduğunu söyleyerek şunları söyledi:

“Böyle zamanlarda hepimizin insanlığımızın ve ortak ihtiyaçlarımızın farkına vardığımızı düşünüyorum. Herhangi birimizin başına bir şey gelirse, dünyanın diğer ucundaki insanların yardıma ihtiyaç duyacağı anlayışı birleşip, birbirimize tutunmamızı sağlıyor.” insanları bir araya getirmek.” Cemaat olarak sizler için dua etmeye ve sizlere umut vermeye devam edeceğimizi bilin. Böyle bir zamanda insanların teselli ve şifa bulmasını umuyoruz.”

Genç rahip vaazında depremzedeler için yardım çağrısında bulundu ve yetkililer depremzedeler için bağışlanan nakit para ve çekleri topladı.

“ÇOK ETKİLENDİK, ÇOK Cömert Davrandık”

New York’un Queens bölgesindeki Mimar Sinan Camii yönetim kurulu üyesi ve Burak Firik’in aile dostu Doğan Kımıllı, hiç tanımadıkları Regenburgh’un Firik ailesi adına gönderdiği yardım çekinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. duygusal.

“Çok etkilendik, çok cömert bir hareketti. Tanımadığımız birinden, yabancı uyruklu birinden böyle bir çek almak… Gerçekten insani bir yardımdı.” dedi.

Firik ailesi ve Türkiye’de depremzedeler için toplumun her kesiminden maddi ve manevi destek gördüğünü belirten Kımlı, “Bu insanlar bizi tanımıyor veya din, dil, ırk ayrımı yapmadan yardım görüyorlardı. Hızlı bir şekilde depremzedelere ulaştırdık.Onların da acımızı paylaşmaları, yurt dışında yabancı bir firmada insanlar tarafından bu şekilde değer verilmesi bizleri mutlu etti.” dedi.

Kımıllı, Firik ailesi adına aralarında sivil toplum kuruluşlarından, kiliselerden ve Amerikan toplumundan bazı kongre üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 750 yabancıdan taziye ve yardım mesajları aldığı bilgisini paylaştı.

“TÜRK TOPLUMUNUN BURAK’I UNUTABİLECEĞİNİ SANMIYORUM”

Firik ailesinin Türk-Amerikan camiası tarafından sevildiğini vurgulayan Kımilli, şunları söyledi:

“Burak abimiz ve ailesi burada toplum tarafından sevilen, zor günde iyi günde herkesin yanında olan, tanıdığı tanımadığı herkese yardım eden, herkesin rahatlıkla ulaşıp destek isteyebileceği insanlardı. kimseyi kapı dışarı etmezler. Canlarını kaybetmelerine rağmen bugün de destekleri devam ediyor. 3 gün önce bulunduğumuz camiye banka hesabından otomatik ödeme geldi.”

Mimar Sinan Camii’nin yenilenmesinde Burak ve ailesinin maddi ve manevi büyük desteği olduğunu belirten Kımıllı, “Bu caminin ve Türk toplumunun Burak’ı unutabileceğini düşünmüyorum. Burak sadece Türklerin değil, Türklerin de büyük destekçisiydi. Popüler bir isimdi, eşi de en büyük destekçisiydi. Güzel bir aileydiler, onları unutabileceğimizi sanmıyorum.” dedi.

Firik ailesinin adını caminin içindeki bir dersliğe vermeyi düşündüklerini söyleyen Kımilli, Burak’ın eşinin Ekvator asıllı olması nedeniyle ABD’den Güney Amerika’daki camilere de önemli maddi destek sağladığını söyledi.

Kımilli, “Artık bayrağı elimize aldığımıza göre, burada arkadaşları ve çevreleri olarak anılarını yaşatmaya çalışacağız” dedi. dedi.

FİRİK AİLESİ DEPREMDE HAYATINI KAYBEDİYOR

New York’un Queens kentinde yaşayan Türk-Amerikan camiasının sevilen üyelerinden 35 yaşındaki Burak Firik, 32 yıllık eşi Kimberley Marilyn ile aile ziyareti için geldikleri Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde meydana gelen depremde hayatını kaybetti. ve 2 ve 1 yaşlarındaki iki çocukları. Enkazları temizlerken, Firik ailesi kucaklaşmış halde bulundu.

Yönetim kurulu üyesi olan Burak Firik ve ailesi için Queens’teki Mimar Sinan Camii’nde gıyabi cenaze töreni düzenlendi.

Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlayan yazılım mühendisi Firik, IBM ve Amazon şirketlerinde bilgisayar mühendisi olarak çalıştı.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom