Amerika’da gönüllere taht kuran Türk! son yolculuğuna böyle uğurlandı…

TÜRKLERİ AMERİKA İLE TANIŞTIRDI

Kardeşi Özhan Özgür Oral, “Gençlik heyecanıyla kaçak yollarda gemiden atlayarak Amerika’ya gittik. Amerika’nın dünyasını geçtik demek doğru olur. Bütün zorlukları gördü. yabancı bir ülkede tek başına yaşamanın çok zor olduğu çok iyi bilinir”.
Oral, ağabeyinin 2020 yılında itfaiyeye katıldığını belirterek, “Onun için canlı olan her şey çok önemliydi. Hayatla meşguldü. Huzurevlerinden alınan hayvanlara baktı. Bu nedenle itfaiyeyi tercih etti, insanlara yardım etti.” ve hayvanlar.kendini feda eden bir adamdı.sevilen ve bilinen biriydi.herkes bir an sustu.ne de olsa yaşadığın ülkede göçmensin.kendisinin de bunu kabul etmesi büyük etki .Amerika’da azınlığız, Türkleri tanıştırdık.Şu anda bir Türk gördüklerinde kardeşime bakıyorlar.”Bence öyle, kültürlerin buluşması açısından bence üstün bir rol oynuyor” dedi. .

ÜLKESİNDE GÖMÜLMEK İSTEDİ

Son antrenmanında yoğun bir program olduğunu belirten Özhan Özgür Oral, “O programdan sonra dönerken kalp krizi geçirdi. O yüzden onu kaçırdık. Çok temiz öldü.. Abim istemedi. kimseye yük olmak kimseye yük olmadı orda şehit ilan edildi bayrağa sarıldı çocukluğumuzdan beri geldiğimiz cami bu çok vakit geçirdiğimiz bir cami kardeşimle teravih namazına gittiğimiz yer burası. burayı ondan seçtim. yaklaşık 26 yıldır türkiye’ye gelmiyordu. cenazesini türkiye’ye gömmek istiyordu. itfaiyeciler benim babama da aynı saygıyı gösterdiler. abi kardeşim geçen sene küçük bir kalp krizi geçirdi ama doktor kontrolünden geçtiği için göreve döndü onu istemedim hepimize baktığı için gittiğini kabullenmek zor kelimeler değil yeterli Spor yaparak hayatta kaldım. Kimseyle yarışmıyordu ama en büyük imtihanı kendisi ile yapmıştı. Bunu yap bunu yapabildiysem bir tane daha yaparım dedi. Bir sınırın var dedim. Herkesin bir sınırı vardır, siz Süpermen değilsiniz. Benim gözümde öyle ama bir süre sonra nasıl duracağını bileceksin. Durmadı, sorun buradan kaynaklanıyor” dedi.
Oral’ın ağabeyi Akif Cahit Oral, “Yine iyi insanların uzun yaşamadığını öğrendim. Bir gün önce konuşuyorum, bir gün sonra ölüm haberini alıyorum, ne acı.”

O DÜNYAYI KURTARMAK İSTEYEN BİR ADAMDI

Oral’ın eşi Marie Oral, “Dünyayı kurtarmak isteyen bir adamdı ama yapamayacağını bilmesi gerekiyordu. İfadeler kullandı.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom