Ali Akman kimdir? Ayhan Akman neyi oluyor?

Ali Akman kimdir? Ayhan Akman neyi oluyor? – Spor Haberleri

Ali Akman kimdir? Ayhan Akman neyi oluyor?

2002 doğumlu Ali Akman, eski futbolcu Ayhan Akman’ın yeğeni. Ali Akman, 2019-2020 sezonunda Bursaspor ile forma şansı bulmaya başlamış ve 1 yılda gösterdiği performansla adından söz ettirmişti. 

Bursaspor formasıyla 45 maçta 14 gol atan ve 5 de asist icra eden Ali Akman, sözleşme uzatmayınca kadro dışı bırakıldı. Özgür kalan genç futbolcu 2021’de bedelsiz olarak Alman ekip Frankfurt’a imza attı. 

2021-22 sezonunu Hollanda ekibi NEC Nijmegen’de kiralık geçiren genç forvet, 28 maçta 6 gol attı. Santrafor, forvet arkası ve sol kanatta da oynayabilen 20 yaşındaki futbolcunun Galatasaray’da kiralık oynayacağı konuşuluyor.

Ayhan Akman o dönem tepki göstermişti.

Futbolcunun amcası Ayhan Akman, “Sürem başlangıcında Bursaspor’a bonservis için bir para teklif edildi. Sadece ilk yönetim bu teklifi kafi görmedi. Çocuk, asgari tutara top oynuyor.” diyerek kadro dışı sonucuna tepki göstermişti.

Ayhan Akman’ın evlatları Hamza Akman (17) ve Efe Akman (16) da Galatasaray’da forma giyiyor. 

Erkan Kamat: Teklifleri değerlendirmeye almadık

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat, daha ilkin yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı;

“Bugüne dek oynadığımız 5 maçta yaş averajımız 21. Bu genç oyuncularımıza haiz çıkarsak bu süreçten sonrasında başarı elde edeceğiz. Bunun için sabır ve yürek lüzumlu. İdari açıdan her şeyi yerine getiriyoruz. Bu arkadaşlarımız bizim için hepsi ayrı ayrı kıymetli. Tanrı nazarlardan saklasın. Ali Akman ve öteki genç oyuncularımıza yurt içinden ve yurt dışından birçok teklif geldi. Hiçbirini değerlendirmeye almadık. Bursaspor’un şu anda bulunmuş olduğu şartlarda hiçbir oyuncumuzu satmayı düşünmedik.”

Yoruma kapalı.