ABD’den Kuzey Kore’ye tehdit: “Daha fazla bedel ödeyecek”

Kuzey Kore füze denemelerine ve askeri tatbikatlarına hız kesmeden devam ederken, ABD, Pyongyang ile ilgili açıklama yaptı. ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price, ülkesinin müttefiklerini savunmaya kararlı olduğunu ve kışkırtıcı eylemlerde bulunan Kuzey Kore ile diyaloğa açık olduğunu söyledi. “Kuzey Kore’ye dünya çapındaki ortaklarımızla, yaklaşımını değiştirene kadar ödeyeceği bedelin artmaya devam edeceğini anlatmaya çalışıyoruz. Kuzey Kore’nin diyalog ve diplomasi yaklaşımını değiştirmesini istiyoruz.”

“BM GÜVENLİK KONSEYİ KARARLARI İHLALDİR”

Diyalog ve diplomasi yoluyla Kore yarımadasının nükleer silahlardan arındırılması hedefine doğru kademeli, gerçek ve pratik ilerleme kaydedilebileceğini vurgulayan Price, ABD’nin Kuzey Kore’nin son balistik füze denemelerini kınadığını söyledi. Price, Kuzey Kore’nin son füze denemelerinin birçok BM Güvenlik Konseyi kararını ihlal ettiğini ve Pyongyang’ın komşuları ve uluslararası toplum için bir tehdit oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

KUZEY KORE’DE TALMATLAR DÜZENLENDİ

Güney Kore ordusu dün Sarı Deniz’de Pyongyang istikametine kısa menzilli balistik füze fırlattığını açıklarken, Kuzey Kore topçu birliklerinin savaş caydırıcılığı sağlamak ve farklı harekatlara hazırlanmak amacıyla atış tatbikatı düzenlediğini duyurdu. savaş senaryoları

Yoruma kapalı.