ABD’den elektrikli araçlara yönelik yeni yatırımlar: Yüzde 50 hedefi…

ABD’nin elektrikli araçlara geçişini desteklemek için yeni özel sektör ve kamu sektörü yatırımlarının paylaşıldığı açıklamada, bu yatırımların Biden’ın yerli üretimi artırma, tedarik zincirlerini güçlendirme, ülkenin rekabet gücünü artırma ve istihdam yaratma hedefinin de bir parçası olduğu belirtildi.

Açıklamada, Biden’ın göreve gelmesinden bu yana ülkedeki elektrikli araç satışlarının şimdiden üçe katlandığı ve halka açık şarj istasyonları sayısının yüzde 40’tan fazla arttığı kaydedildi. elektrikli araç şarj istasyonları ülke genelinde dolaşımda ve raporlu.

UBER VE ZIPCAR GİBİ ŞİRKETLERDEN YATIRIM ANLAŞMASI

Blink Charge, Ulusal Otomobil Satıcıları Derneği, Pacific Gas & Electric, Uber ve Zipcar dahil olmak üzere işletmelerin ve kar amacı gütmeyen kuruluşların EV filolarını genişletmek, ulaşımın temiz, güvenli, rahat ve güvenilir bir geleceği için atılması gereken adımları vurguluyor. tüketici eğitimini artırmak ve elektrikli araç şarjının kullanılabilirliğini artırmak için yeni taahhütlerde bulundu.

Bu kapsamda Uber’in ABD’deki uygulamalarında 2023 yılı sonuna kadar 400 milyon elektrikli araç miline ulaşmayı taahhüt ettiği ve araç paylaşım şirketi Zipcar’ın araçlarının elektriğini %25 oranında yoksul topluluklara dağıtmayı taahhüt ettiği söylendi. 2023.

Beyaz Saray, elektrikli araç şarj ekipmanı tedarikçisi Blink Charging’in üretim kapasitesini artırmak için 49 milyon dolar yatırım sözü verdiğini söyledi.

Amazon’un 2030 yılına kadar 100.000 elektrikli dağıtım aracını yola çıkarma taahhüdünün bir parçası olarak 3.000’den fazla elektrikli dağıtım aracı piyasaya sürdüğünü vurgulayan açıklamada, önde gelen bir okul otobüsü hizmeti sağlayıcısı olan First Student’ın da 2035 yılına kadar 30.000 fosil yakıt kullanacağı belirtildi. yakıt okul otobüsünü elektrikli okul otobüsleriyle değiştirmeyi taahhüt etti.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom