ABD’de konserde izdiham: 1 ölü, 9 yaralı

GloRilla ve Finesse2tymes’in dün gece ABD’nin New York eyaletinin Rochester kentindeki Main Street Armory eğlence mekanında verdikleri izdihamda bir kişi öldü, 9 kişi yaralandı. Rochester Polis Departmanı Şefi David Smith, izdihamın nedeninin henüz bilinmediğini belirterek, “Silah sesinin kalabalıkta paniğe yol açtığına dair bazı raporlar var.”
Polisin silahlı saldırılarla ilgili iddiaları destekleyecek herhangi bir kanıt bulamadığını kaydeden Smith, “Herhangi bir ateş edildiğine ya da olay yerinde birinin vurulduğuna ya da bıçaklandığına dair elimizde hiçbir kanıt yok” dedi.

2 KİŞİNİN DURUMU KRİTİK

Binanın içinde ağır yaralı 3 kadının tespit edildiğini belirten Smith, bu kadınlardan birinin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini söyledi. Smith, diğer iki kadının durumunun kritik olduğunu ve yedi kadının hayati tehlikesi olmayan yaralarla hastaneye kaldırıldığını söyledi.

2021 YILINDA 10 KİŞİ KONSER VERDİ

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. ABD’nin Teksas eyaletinin Houston kentinde 6 Kasım 2021’de düzenlenen Astroworld Müzik Festivali’nin açılış gecesinde Travis Scott’ın konserinde çıkan izdihamda 10 kişi hayatını kaybetti.

Yoruma kapalı.