ABD’de kasırga felaketi! OHAL ilan edildi

Arkansas, Illinois, Indiana ve Tennessee eyaletlerini vuran kasırgada 22 kişi hayatını kaybetti. Arkansas Valisi Sarah Huckabee Sanders, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugünkü şiddetli hava koşulları nedeniyle Arkansas’ta olağanüstü hal ilan eden bir kararname imzaladım. Etkilenenlere müdahale ve iyileştirme çabalarına yardımcı olmak için hiçbir kaynağımızı esirgemeyeceğiz. Arkansas sakinleri.” Vali Sanders, Ulusal Muhafızlarının bölgede çalışmaya devam ettiğini açıkladı.

Indiana Valisi Eric Holcomb, kasırgada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, “Sullivan ve Johnson ilçeleri için olağanüstü hal ilan eden bir kararname imzaladım. Cumadan cumartesiye uzanan gece. Her şeyden önce bu fırtınada hayatını kaybedenlerin aileleri ve bu olaydan zarar gören herkesle birlikte düşünce ve dualarım” dedi.
Illinois Valisi JB Pritzker, “Boone, Crawford, DuPage, Marion ve Sangamon ilçelerini desteklemek için bir afet bildirisi yayınladım ve Illinois Eyaletinin bölge sakinlerine iyileşmeleri için gerekli tüm desteği sağlamasına izin verdim. Bu insanlara yardım etmek için hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğiz. Dünkü kötü hava koşullarından etkilendi.”

GEÇEN HAFTA MISSISSIPPI EYALETİNDE 26 KİŞİ YAPTI

Geçen hafta sonu güneydeki Mississippi eyaletini vuran kasırga 26 kişiyi öldürdü. Eyalet Valisi Tate Reeves, kasırganın ardından olağanüstü hal ilan etti. ABD Başkanı Joe Biden ise “Yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ne kadar sürerse sürsün ihtiyacınız olan desteği sağlamak için birlikte çalışacağız” dedi.

Yoruma kapalı.

seo paket