ABD’de göçmenlerin ülkeye girmesini zorlaştıran yasa tasarısı kabul edildi

Temsilciler Meclisi’nde milletvekilleri, ABD’nin güney sınırında bir duvarın yeniden inşa edilmesi ve bireylerden DNA ve biyometrik bilgilerin çıkarılması, sınır muhafızları için finansmanın artırılması ve sığınmacılara yeni kısıtlamalar getirilmesi gibi ek güvenlik önlemleri öneren bir Cumhuriyetçi yasa tasarısını oyladı.

Tasarı 219 “evet” oyla 213 “hayır” oyu ile geçti.

Cumhuriyetçi milletvekilleri Thomas Massie ve John Duarte’nin tasarıya “hayır” oyu vermesi dikkat çekiciydi.

Tasarının Demokratların çoğunlukta olduğu Senato’dan geçmesi beklenmiyor.


“Sınır Güvenliği Konusunda En Güçlü Yasa Tasarısı”

Meclis Başkanı Kevin McCarthy, “Cumhuriyetçiler, bu ülkenin gördüğü en güçlü sınır güvenlik yasasını geçirdiler. Bu yasa tasarısı, Başkan (Joe) Biden’ın (neden olduğu) rekor geçişler, ihmal ve kaosun zeminini oluşturuyor. koruma.” ifadesini kullandı.

Biden yönetimini, düzensiz göçmenlerin sınır dışı edilmesini kolaylaştıran “42. Madde”nin uygulanmaya son verilmesi nedeniyle doğabilecek sorunlara yeterince hazırlıklı olmamakla suçlayan McCarthy, sınır güvenliğini sağlamanın öncelikleri olduğunu vurguladı.

Söz konusu yasa tasarısı, düzensiz göçmenlerin sınır dışı edilmesini kolaylaştıran “42. madde” uygulamasının sona ermesine birkaç saat kala onaylandı.

ABD’de Kovid-19 salgını nedeniyle “halk sağlığı” nedeniyle 2020 yılında eski Başkan Donald Trump yönetimi tarafından uygulamaya konulan halk sağlığı yasasının bir parçası olan “Madde 42” yönetmeliği sınır dışı etmeyi yasaklıyor. Meksika’da insani koruma arayan düzensiz göçmenlerin oranı reddediliyor

Söz konusu uygulama bugün yerel saatle 23:59’da sona erecek.

Meksika sınırına yakın bölgelerde çok sayıda düzensiz göçmenin ülkeye girmek için 42. maddenin kaldırılmasını beklediği söyleniyor.

ABD İç Güvenlik Bakanı Alejandro Majorkas, “Açık olmak istiyorum, sınırlarımız net değil.” dedi. uyarmıştı.

Yoruma kapalı.